05. 03. 2019 10:05 | BRATISLAVA/TV Markíza

Andrea Šprochová ukázala svoju statočnosť: Otvorene o strate bábätka

Dlhoročnú redaktorku v najťažších chvíľach podporila nielen rodina, ale aj diváci.

Andrejka Šprochová
Andrejka Šprochová Foto: TV Markíza

Andrea Šprochová patrí medzi markizácke stálice a bez jej príspevkov si Televízne noviny už ani nevieme predstaviť. V médiách pracuje 20 rokov, pričom v Markíze je od roku 2008.

Diváci ju poznajú najmä z profesionálnej stránky, no mnohí vedia, že v súkromí tvorí harmonický pár s manželom Števom, ktorý je v televízii dramaturgom a spolu vychovávajú šesťročné dievčatko Emmku. Do rodiny im malo pribudnúť ďalšie dieťa, no osud to, žiaľ, zariadil inak.

Andrejka o strate bábätka, ktoré odišlo na konci piateho mesiaca jej tehotenstva, otvorene prehovorila v Teleráne. „Malo sa narodiť tento týždeň, takže na to myslím teraz viac ako iné dni. Tak to ale malo byť...," povedala v rannej relácii s tým, že sa tomu nedalo zabrániť.

„Naše bábätko malo uzol na pupočnej šnúre. Bohužiaľ, nedalo sa s tým nič urobiť ani na to prísť. Prišli sme na to až tak, že som prestala cítiť pohyby a keď som dorazila na pohotovosť, už bolo neskoro."

 

Andrejke sa ozvalo veľmi veľa žien, ktoré museli prejsť rovnakým bolestným obdobím. Pomohlo jej, že o tejto bolesti môže rozprávať a dávať tak zo seba von emócie, ktoré by nikto nechcel držať v sebe.

Podľa jej slov mala úžasnú podporu nielen u rodiny, jej blízkych a kolegov, ale aj u divákov. Tí na ňu mysleli dokonca aj v hlasovaní v ankete OTO 2019, pretože ju posunuli do ďalšieho kola. Andrejka je za to veľmi vďačná a naozaj si cení každý hlas, ktorý jej ešte stále môžete posielať.

Ako zvládla po náročným období návrat do práce, to sa dozviete v rozhovore.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?