16. 06. 2020 10:30 | LONDÝN/kc

Manželia roky čakali na príchod dieťaťa. Netušili však, že najskôr musia mať sex

Bizarný príbeh v knihe opísala zdravotná sestra.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/fizkes

Manželský pár netušil, že na to, aby mohol mať deti, musí mať sex. Príbeh, ktorý znie priam neuveriteľne, opísala vo svoje knihe bývalá zdravotná sestra Rachael Hearsonová (59).

Počas 40 rokov trvavúcej kariéry v zdravotníctve pracovala aj ako pôrodná asistentka a opatrovateľka. Stretla sa s mnohými bizarnými prípadmi, zrejme najviac ju prekvapili pár, ktorý po niekoľkých rokoch manželstva stále čakal na príchod dieťaťa. A to doslova. Manželia si mysleli, že dieťa sa jedného dňa objaví v ich domácnosti, bez toho, aby mali sex. 

Úlohou Hearsonovej bolo vysvetliť im, ako vlastne taký sex funguje a čo majú robiť. 

"Mysleli si, že na to, aby mali dieťa, sa stačí iba zosobášiť. Vysvetliť niekomu, ako funguje sex, je veľká zodpovednosť.  Po pár sedeniach všetko pochopili a začali sa správať ako čerstvo zamilovaní tínedžeri," spomína Hearsonová v rozhovre pre denník The Sunday Mirror.

Rachael počas dlhoročnej kariéry niekoľkokrát pomáhala aj ženám v nevestincoch. Spomína, ako raz prišla skontrolovať 18-mesačné dieťa, ktorého matkou bola prostitútka. Musela prejsť cez niekoľko miestností, v ktorých ďalšie kolegyne "obšťastňovali" svojich klientov.

"Ani zďaleka to nebolo to najhoršie, čo som pri svojej práci zažila, to mi verte," hovorí bývalá zdravotná sestra.

Z ďalšej návštevy v dome páru, s ktorým preberala tému sexuálneho násilia, si odniesla oveľa horší zážitok. Počas rozhovoru so ženou si periférne všimla kmitavý pohyb v odľahlom rohu miestnosti. Uvedomila si, že tam sedí muž, ktorý sa na ňu pozerá a celý čas sa sebaukája. Jeho priateľka si to nevšímala.

Rachael si "zažila svoje" aj počas pôsobenia v útulkoch pre bezdomovcov. Raz ju dokonca s nožom ohrozoval nepríčetný muž, ktorého musela spacifikovať polícia.

"Často som pomáhala aj rodičom, ktorí boli závislí od drog. Neraz som presvedčila ženy, ktoré trpeli v zlých vzťahoch, aby si zbalili kufre a začali odznova," hovorí bývalá zdravotníčka, z ktorej pestré skúsenosti urobili aj akúsi psychologičku.

Hearsonová svoje zážitky súhrne opísala ako "kompletné poznanie ľudskej nátury"


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?