03. 04. 2021 07:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Chcete zahnať nudu s deťmi? Naučte ich rýchlo kresliť zvieratká

Zažijete zábavu a ešte sa deti aj niečo nové priučia.

Kreslenie pomocou geometrických tvarov.
Kreslenie pomocou geometrických tvarov. Foto: Facebook - Teleráno

Počasie je tieto veľkonočné sviatky naozaj krásne. Vďaka tomu môžete s deťmi tráviť čas vonku, ísť na bicykle, korčule či na prechádzku do prírody a neporušíte ani prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Ak sa vám skoro ráno nechce ísť von a potrebujete si možno navariť, niečo upiecť či posadiť, je nutné deti zabaviť.

Práve nad tým sa zamysleli aj v Teleráne, kde privítali detskú ilustrátorku Tesu. Tá navštívila Teleráno už v januári, kedy predviedla ako môžu deti začať kresliť.

Kreslenie zvieratiek

Kreslenie nejde totiž každému automaticky, nie každý má talent, ale deti ho milujú. Práve preto si môžete spríjemniť spoločné chvíle a naučiť sa kresliť zvieratká pomocou geometrických tvarov - kruhu, oválu a trojuholníka.

Mohlo by vás zaujímať: LINK NA ZUZKIN ČLÁNOK

V prvom rade zažijete super zábavu, v druhom sa naučíte kresliť a taktiež deti inšpirujete na budúce už samostatné tvorenie. Vďaka kresleniu si cvičia motoriku ruky a keďže ide o techniku geometrických tvarov, vzdelajú sa aj v grafológii a taktiež sa čo-to naučia o zvieratkách.

Tento druh kreslenia vyzerá zložito, ale napokon je v podstate jednoduchý a určený je pre deti od siedmych rokov. Môžu tak kresliť aj mladšie deti, ale musíte im jednotlivé tvary vysvetliť.

Medveď a zajac

Tesa predstavila aj ako sa touto technikou kreslí medveď či zajac. Napríklad medveďa začnete kresliť oválnym bruškom, pridáte kruhovú hlavu, následne pridáte menšie kruhy, ktoré znázornia uši. Nemôžu mu chýbať ani končatiny, ktoré opäť nakreslíte oválmi. Na záver zvýrazníte vonkajšie obrysy a vygumujete nepotrebné vnútro.

Stratili ste sa? Nevadí, v nasledujúcom videu vám všetko ilustrátorka ukáže, aj veľkonočného zajaca.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?