12. 05. 2021 09:00 | BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Plánujete svadbu? Ponúkame vám rady, ktoré pri plánovaní oceníte

Medzi prvými vecami, čo musíte vybaviť, je rezervácia priestorov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/pha88

Svadba je významná životná udalosť v živote muža a ženy. Jej prípravám sa snúbenci venujú dlhé mesiace pred plánovaným termínom, ale sú aj také páry, ktoré dokážu zorganizovať svadbu aj za pár týždňov.

Ak plánujete svadbu, ponúkame vám rady, ktoré pri plánovaní svadby oceníte.

Vyberajte si miesto, ktoré sa stotožňuje s vašimi predstavami

Medzi prvými vecami, čo musíte vybaviť, je rezervácia priestorov a tým pádom aj termínu sobáša. Čo sa týka miesta, vyberajte si také, ktoré sa stotožňuje s vašimi predstavami. Mnohé nevesty majú predstavu dávno pred zasnúbením, ako by malo vyzerať miesto, kde sa bude konať svadobná hostina. Všetko samozrejme musia prispôsobiť aj požiadavkám ženícha a preto výber miesta riešte určite spolu.

Ak chcete krásne vidiecke prostredie, kde si hostia budú môcť vychutnávať čerstvý vzduch na záhrade, no zároveň sa hostia nebudú báť, že si zašpinia pánske obleky a spoločenské šaty, vyberajte priestory podobné dreveniciam s krásnymi záhradami a s možnosťou posedenia pod holým nebom.

Ak chcete honosnú svadbu v moderných luxusných priestoroch, kde nielen samotné priestory, ale aj vybavenie, vrátane šálok na kávu bude v luxusnom prevedení, vyberajte si svadbu v kaštieľoch, či dokonca na zámku. V tomto prípade musíte automaticky voliť aj glamour výzdobu. V prvom prípade v štýle vidieckej svadby voľte lúčnu výzdobu.

Výber obrúčok si premyslite a nekupujte ich unáhlene

Mnohé budúce nevesty majú tendenciu partnerov okamžite po zásnubách volať do klenotníctiev hľadať vhodné obrúčky. Ak chcete mať moderné svadobné obrúčky, nemusíte ich kupovať ihneď. Pri obrúčkach je dôležité spraviť si prieskum medzi klenotníctvami, dôkladne si pozrieť ich ponuky a až keď si vyberiete konkrétny model v konkrétnom klenotníctve, až vtedy si zistite, kedy stačí obrúčky objednať. Príliš skoré objednávanie by vám mohlo spôsobiť problémy. Nikdy totiž neviete, či vám nezhrubnú prsty, alebo naopak nebudú chudšie ako teraz.

Obrúčky nekupujte unáhlene a dôkladne vyberajte konkrétny model. Obrúčky sú symbolom lásky, ktorý budete nosiť celý život a preto si treba výber dôkladne premyslieť.

Líčenie a účes na jednom mieste

Práve táto rada je určená pre nevesty. Počas príprav sa bude najviac pozornosti pochopiteľne venovať práve líčeniu a účesu. Ideálne, ak si to dohodnete tak, aby ste mali oboje na jednom mieste. Môžete si kaderníčku a vizážistku zavolať priamo k vám domov. To bude najvhodnejšie riešenie, avšak počítajte s tým, že si za to priplatíte. Budete však mať pokoj v duši a všetko budete bez problémov stíhať, pretože ušetríte čas na presun od kaderníčky k vizážistke.

Nezabúdajte ešte pred svadbou ísť aj k svojmu zubárovi. Či už máte zubára v Žiline, alebo v inom meste, pred svadbou by ste mali absolvovať vyšetrenie a hlavne dentálnu hygienu. Ktorá nevesta nechce mať na svojej svadbe pekný žiarivý úsmev?

Ostatné detaily, na ktoré nezabúdať

Aby vaša svadba bola dokonalá, netreba zabúdať aj na detaily. Určite si jednu- dve osoby, na ktoré sa bude môcť personál, ale aj hostia obrátiť, ak by mali nejaké otázky. Vy si tak budete môcť užívať váš deň a nebudete musieť riešiť žiadne organizačné veci.

Zároveň odporúčame zaobstarať si polaroid. I keď po svadbe, keď vám fotograf dodá fotky, si budete môcť vyvolať fotky, či dokonca vytlačiť ich pomocou dobrého fotopapiera, taký polaroid sa na svadbe určite zíde.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?