05. 09. 2021 13:32 | BRATISLAVA/TASR

O tom, že na pápeža budú môcť ísť aj nezaočkovaní nerozhodol premiér, ale KBS

Uviedla to premiérova hovorkyňa Ľubica Janíková.

Na snímke predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský
Na snímke predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský Foto: TASR

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) nijakým spôsobom nezasahoval do zmeny pravidiel v súvislosti s návštevou verejných podujatí, na ktorých vystúpi pápež František. Uviedla to premiérova hovorkyňa Ľubica Janíková.

"Išlo o rozhodnutia organizátora, teda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorý musí konať v súlade s platnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR," dodala.

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) v sobotu (4. 9.) oznámila, že verejné podujatia počas návštevy pápeža Františka v Prešove, Košiciach a Šaštíne budú napokon dostupné aj pre nezaočkovaných v režime OTP (očkovaní, testovaní a po prekonaní ochorenia COVID-19). Nezaočkovaní návštevníci sa budú musieť evidovať v registrácii OTP, ktorá sa na stránke navstevapapeza.sk spustí v pondelok 6. septembra.

Zmenu ocenilo hnutie Sme rodina i opozičný Hlas-SD, súhlasí aj strana SaS, pričom ale upozorňuje na nevyhnutnosť prísneho dodržiavania protiepidemických opatrení. Naopak, ostro opatrenie kritizuje poslanec OĽANO Andrej Stančík, krok KBS vníma ako nezodpovedný a obrovský hazard, ktorý sa v čase rastúceho počtu nových prípadov ochorenia COVID-19 vypomstí.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?