09. 09. 2021 08:37 | BRATISLAVA/TASR

Ak pôjdu školáci na stretnutie s pápežom, budú ospravedlnení

Rezort školstva toto podujatie označil ako účasť na exkurzii.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Účasť detí a žiakov všetkých druhov škôl (materských, základných aj stredných) na podujatiach v rámci návštevy Svätého Otca 13. a 14. septembra sa považuje za účasť na exkurzii. Tá je súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu.

Vyplýva to z usmernenia pre školy k návšteve Svätého Otca Františka na Slovensku v dňoch 12. až 15. septembra, ktoré vydal rezort školstva.

"Exkurzia môže byť zorganizovaná aj pre vybranú skupinu detí alebo žiakov," píše sa v dokumente s tým, že sa na nej nemusí zúčastniť celá trieda.

Prečítajte si aj: Bezpečnostné a dopravné obmedzenia: Toto nás čaká počas návštevy pápeža

Ak sa dieťa alebo žiak nezúčastní na podujatí, ktoré sa uskutoční v Bratislave, Košiciach alebo v Prešove, v tento deň sa zúčastní na bežnom vyučovaní.

Riaditeľ školy môže v súvislosti s návštevou pápeža v pondelok a utorok poskytnúť voľno podľa zákona o výchove a vzdelávaní (školský zákon). Alebo, ak to prevádzkové podmienky umožňujú, zabezpečiť pre deti a žiakov dištančné vzdelávanie.

Pápež František na septembrovej (12. - 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?