07. 07. 2021 16:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Niekdajší reprezentant Martin Petráš sa už dlhšie živí ako agent. Priblížil nám svoje odmeny

Medzi jeho klientov patrí napríklad aj Denis Vavro.

Martin Petráš.
Martin Petráš. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Niekdajší futbalový obranca a reprezentant Martin Petráš sa po konci aktívnej činnosti dal na dráhu futbalového agenta, v tejto úlohe pôsobí už viac ako päť rokov.

Medzi jeho klientelou okrem člena seniorského reprezentačného tímu Denisa Vavra nájdeme aj viacerých hráčov z mládežníckych kategórií ako Ľubomír Tupta, Branislav Sluka či Martin Králik. 

Táto práca a najmä jej odmeňovanie je variabilné, čo účastník MS 2010 potvrdil aj v relácii Mira Helda 10 minút o športe. „Je to dosť špecifické, nedá sa na to odpovedať akousi úmerou. Záleží na tom, o akú krajinu ide, ale na Slovensku agent nezarobí nič. Tu je to o tom, že hráča si treba chystať, venovať sa mu. Pre mňa to bolo obetovanie času s tým, že jedného dňa bude pripravený na odchod do zahraničia,“ priblížil Petráš, ktorý načrtol aj pomery v zahraničí.

„Provízie sa tam pohybujú na úrovni piatich až desiatich percent, niekde z čistého a inde z hrubého platu. Ak hráč niekde zarobí trebárs 200-tisíc, dostanete sedem percent, čo je asi 14-tisíc,“ dodal Petráš s dôvetkom, že ide o sumu pred zdanením, pričom počas transferového obdobia sú náklady veľmi vysoké.

Čo hovorí na vystúpenie nášho tímu na ME a v čom vidí najväčší problém? Dozviete sa v rozhovore, jeho celú verziu nájdete tu:

 


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?