14. 07. 2021 16:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Absolvoval päť olympiád. Erik Vlček priznal, že šiesta bude pre neho výnimočná

Tridsaťdeväťročný rodák z Komárna prvýkrát pod piatimi kruhmi štartoval v roku 2000.

Erik Vlček.
Erik Vlček. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Rýchlostný kanoista Erik Vlček sa stane prvým slovenským šesťnásobným olympionikom. Na olympiáde v Tokiu bude štartovať v K4 na 500 metrov.

Práve tento komárňanský rodák bol hosťom Mira Helda v relácii 10 minút o športe. Popri jeho boku sa už vystriedali dve či tri generácie kolegov. Teraz s ním v kajaku budú sedieť chalani, ktorí ho v roku 2000, teda pri jeho prvom vystúpení na OH, sledovali v televízii.

„Vtedy som bol najmladší a teraz som najstarší. Teší ma, že ešte stále môžem súťažiť. Myslím si, že je to stále ťažšie a ťažšie, v tomto veku podávať potrebné výkony,“ priznal 39-ročný Vlček.

Erik Vlček.
Erik Vlček. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič
 

Ten uviedol, že eviduje informáciu o tom, že športový sviatok bude bez divákov, dokonca aj domácich. „Očakávam, že to tam bude takmer prázdne, ba až vymreté. Videl som zábery, na ktorých to vyzeralo, akoby sa tam ani nemali olympijské hry konať. Nebudú také, ako bolo päť predošlých, ktoré som zažil, sme však profesionáli a vieme, prečo tam ideme,“ ozrejmil skúsený harcovník.

Ten má na konte dve olympijské striebra, ku ktorým pridal aj jednu medailu bronzového lesku. Je preto načase zabojovať aj o zlato. „Šanca je vždy, aj keď máme nesmierne ťažkých súperov. Reálne si myslím, že môžeme zabojovať o tretie miesto,“ uviedol Vlček.

Nielen o tom, či by prijal rolu zástavníka našej výpravy v Tokiu sa dozviete v rozhovore. Jeho celú verziu nájdete tu:

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?