21. 07. 2021 16:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Získal zelený dres v roku, keď Sagana vylúčili z TdF. Matthews zhodnotil tohtoročné výkony Slováka

Austrálčan v tohtoročnom boji o zelený dres skončil druhý za Markom Cavendishom.

Michael Matthews.
Michael Matthews. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Uplynulý víkend sa skončil ďalší ročník Tour de France. V poradí 108. ročníka týchto najslávnejších cyklistických pretekov sa zúčastnil aj Austrálčan Michael Matthews.

Tridsaťročný Austrálčan získal v roku 2017 zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže počas toho, ako z pretekov vylúčili slovenského fenoména Petra Sagana. Práve Matthews bol hosťom redaktora športovej redakcie TV Markíza Mira Helda v relácii 10 minút o športe.

Tohtoročná Tour patrila Slovincovi Tadejovi Pogačarovi, ktorého istý čas stíhal krajan Primož Roglič. Dominancia slovinského dua urobila dojem aj na Matthewsa.

„Sú dobrí v pelotóne a v kopcoch a rovnako tak sú dobrí časovkári. Najmä v pelotóne nepotrebujú podporu tímu, ako to robil kedysi tím Sky. V súčasnosti ich je naozaj ťažké poraziť,“ skonštatoval s dôvetkom, že obaja budú žiariť aj v nasledujúcich ročníkoch.

Michael Matthews.
Michael Matthews. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič
 

Naopak, TdF 2021 príliš nevyšla Petrovi Saganovi, ktorý musel odstúpiť pred 12. etapou pre zranenie kolena.

„Tento rok nebol v ideálnej forme. Po páde v 3. etape sa čiastočne zotavil, no nebol to Peter, ktorého poznám. Bolo vidieť, že má problémy. Viem, že už má operácii kolena, preto mu želám skoré zotavenie a dúfam, že sa čoskoro uvidíme na trati,“ uviedol Matthews.

Čo hovorí na neúspešný súboj s Cavendishom a ako vidí Saganovu zmenu tímu sa dozviete v rozhovore. Jeho celú verziu nájdete tu:

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?