01. 05. 2016 12:28 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Nové fotky malej princeznej Charlotte. Zatiaľ je to celý otec

Malá Charlotte onedlho oslávi prvé narodeniny.

Princezná Charlotte
Princezná Charlotte Foto: TASR/AP

Na oficiálnom účte kráľovskej rodiny na sociálnej sieti sa objavili nové snímky malej princeznej Charlotte. Výsledné snímky rozkošného dievčatka sú dielom samotnej Kate Middleton. Vojvodkyňa z Cambridge nafotila dcérku v dome v Norfolku.

"Vojvoda a vojvodkyňa sú veľmi šťastní, že sa môžu s vami podeliť o dôležité rodinné chvíle," napísali na sociálnej sieti.

Princezná Charlotte
Princezná Charlotte Foto: TASR/AP
 

Malá Charlotte onedlho oslávi prvé narodeniny. Na svet prišla minulý rok v druhý májový deň. Aj keď sa zdá, akoby to bolo len nedávno.

Zatiaľ sa princezná podobá skôr na svojho otca Williama. Oči a pery rozhodne nezaprie. Čo si myslíte vy?

Princezná Charlotte
Princezná Charlotte Foto: TASR/AP
 

Dievčatko je ako potomok následníka trónu prvou kráľovskou princeznou narodenou v britskej panovníckej rodine po 65 rokoch. Zatiaľ poslednou bola dcéra Alžbety II. - princezná Anna.

Charlotte je ale aj prvou britskou princeznou, ktorá nebude čeliť diskriminácii za to, že je dievča. V roku 2011 sa totiž krajiny Commonwealthu dohodli na zmene, ktorá dáva dievčatám rovnaké práva ako chlapcom.

Upravený zákon o nástupníctve nadobudol platnosť v marci roku 2015. Malá princezná je tak štvrtá v nástupníctve na trón po dedkovi Charlesovi, otcovi Williamovi a bratovi Georgeovi, a o jedno miesto tak odsunie Williamovho brata princa Harryho.

Zmena zákona znamená, že zostane štvrtá, aj keby mala v budúcnosti mladšieho brata. Ak by však jej starší brat George mal raz deti, dostanú sa v nástupníctve pred ňu.

Princezná Charlotte
Princezná Charlotte Foto: TASR/AP
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?