01. 08. 2017 15:10 | LOS ANGELES/kc

HBO hlási obrovský únik dát, hackeri ukradli aj scenár k novému dielu Hry o tróny

HBO nie je jediná firma pôsobiaca v zábavnom priemysle, ktorá v poslednom čase čelila kyberútoku.

Záber zo 7. série seriálu Game of Thrones.
Záber zo 7. série seriálu Game of Thrones. Foto: Profimedia.sk

Americká televízna spoločnosť HBO hlási veľký únik dát vrátane neodvysielaných častí seriálov Hráči a Room 104. Okrem toho mali hackeri ukradnúť aj scenár k najnovšiemu dielu "Hry o tróny" - s desiatimi miliónmi divákov zrejme najpopulárnejšieho seriálu súčasnosti.

"Ako už väčšina z vás vie, naša spoločnosť sa stala obeťou kybernetického incidentu, ktorého výsledkom je únik informácií a časť našej tvorby," uviedol v liste zamestnancom prezident HBO Richard Plepler.

Zdroj: Twitter/ CNN

Vedenie firmy, s odvolaním sa na prebiehajúce vyšetrovanie, odmietlo spresniť čo všetko stihli počas kyberútoku hackeri skopírovať .

Podľa portálu Entertainment Weekly uniklo 1,5 terabajtu dát a na internete sa už objavili nové epizódy seriálov "Hráči" a "Izba 104".

HBO nie je jediná firma pôsobiaca v zábavnom priemysle, ktorá v poslednom čase čelila kyberútoku. Skúsenosti s tým majú aj najväčšie filmárske spoločnosti. Napríklad gigantovi Disney sa hackeri vyhrážali, že ešte pred premiérou zverejnia nový diel filmovej série Piráti z Karibiku 5.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?