01. 01. 2018 12:00 | BRATISLAVA/markiza.sk

Plesová sezóna sa blíži. Jana Pištejová má cennú radu pre všetky ženy

Je samozrejmé, že každá dáma chce byť vždy tou najkrajšou.

Jana Pištejová
Jana Pištejová Foto: Profimedia.sk

Najprestížnejšia spoločenská akcia sa blíži. Ples v opere otvorí 13. januára plesovú sezónu na Slovensku. Slovenskí módni návrhári majú plné ruky práce. Každá dáma chce byť totiž vždy tou najkrajšou.

Uznávaná slovenská návrhárka Jana Pištejová ale dámam odkazuje, aby neboli v strese. Určite sa nemusia striktne držať aktuálnych trendov. Ona sama ich neuznáva. Dôležité je, aby sme sa vo večerných šatách cítili dobre a vybrali si model, ktorý lichotí našej postave.

„U plesovej sezóny je najtypickejšia honosná sukňa. Aj preto, že počas celého roka sú rôzne večerné akcie, napríklad charitatívne, na ktoré sa takáto honosnosť nehodí. Ja milujem plesy aj preto, že si môžem dovoliť urobiť modely, ktoré inokedy počas roka nemám možnosť urobiť," povedala nám Janka.

V jej ateliéri to počas tohto obdobia vyzerá, že tam spadla bomba a pracuje sa aj po nociach. Už v septembri sa začínajú robiť prvé prípravy. Janka si uvedomuje, že mať dobré nápady nie je samozrejmé a kreativita je pre módneho návrhára nesmierne dôležitá.

„Som si vedomá, že strata inšpirácie je pre módneho návrhára smrť. Keď mám múzu, nápady si často odložím do šuplíka. Niekedy tam postoja aj tri roky, kým pre mňa vyzrejú," dodala.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?