09. 07. 2018 17:24 , článok bol aktualizovaný 09. 07. 2018 18:44 | LONDÝN/zv, TASR

Veľký deň najmladšieho princa Lousia. Krásne spal v maminom náručí

Princa Louisa pokrstil arcibiskup z Canterbury v kráľovskej kaplnke v paláci St James v Londýne.

Kráľovská rodina po krste princa Louisa.
Kráľovská rodina po krste princa Louisa. Foto: AP

Pre kráľovskú rodinu je dátum 9. júla naozaj nezabudnuteľný. V tento deň v roku 1947 oznámili Alžbeta II. a princ Philip zásnuby a presne o 71 rokov neskôr, v pondelok, pokrstili kráľovnino najmladšie pravnúča.  

 

Do Paláca sv. Jakuba prišli všetci pozvaní pred 17.30 h (SELČ). Spiaceho 11-týždňového princa Louisa mala na rukách vojvodkyňa Kate, ktorá vyzerala v bielych šatách od Alexandra McQueena úžasne. 

Kate si vybrala elegantné šaty od zosnulého návrhara aj pri krste princeznej Charlotte a princa Georga. Tentoraz si dala na hlavu fascinátor od Jane Taylor, ktorý zdobili jemné kvietky.

Kate Middleton s princom pred krstom.
Foto: AP
 

Princa Louisa pokrstil arcibiskup z Canterbury, najvyšší reverend Justin Welby v kráľovskej kaplnke Paláca sv. Jakuba v Londýne. Tak ako jeho súrodenci, aj on mal v tento výnimočný deň oblečenú ručne ušitú krémovú čipkovanú repliku krstovej košieľky zo saténu, ktorú pre dcéru nechala v roku 1841 vyrobiť kráľovná Viktória. 

V súčasnosti ju vyrába krajčírka britskej kráľovnej Alžbety II. Angela Kelly. Louis je v poradí ôsme dieťa, ktoré si ju oblieklo. 

Princ Louis pred krstom pokojne spal.
Princ Louis pred krstom pokojne spal. Foto: AP
 

Pri krste bola použitá voda z rieky Jordán a strieborná krstiteľnica, ktorú taktiež dala v roku 1840 vyrobiť kráľovná Viktória. Tento špeciálny deň si nenechali ujsť princ Charles s Camillou, vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu Meghan a Harry, rodičia Kate Middleton, Pippa Middleton s manželom Jamesom Matthewsom a jej brat James Middleton.

Meghan Markle s princom Harrym.
Meghan Markle s princom Harrym. Foto: AP
 
 

Kráľovná a princ Philip však vzhľadom na náročný uplynulý týždeň a prípravy na návštevu amerického prezidenta Donalda Trumpa chýbali. Kensingtonský palác vylúčil, že kráľovnina absencia súvisí s jej zdravím.

Šiesti krstní rodičia

Vojvodkyňa Kate Middleton a princ William vybrali pre ich tretie dieťa šiestich krstných rodičov. Všetci sú priateľmi alebo príbuznými kráľovského páru.

- Nicholas van Cutsem
- Guy Pelly
- Harry Aubrey-Fletcher
- Lady Laura Meade
- Robert Carter
- Lucy Middleton

Koláč zo svadby Kate a Williama na krste Louisa

Podľa oficiálnej správy, ktorú zverejnila kráľovská rodina, sa všetci po krste presunuli do hotela Clarence House, kde si dali čas a krstový koláč, ktorý je jedným z ôsmich poschodí ich sedemročnej svadobnej torty Kate a Williama. Torta, ktorú navrhla Fiona Cairns, sa totiž skladala zo 17 samostatných ovocných koláčov a ôsmich poschodí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?