29. 12. 2018 15:34 | BRATISLAVA/šoubiz

Kráľovská rodina tento rok vyvolávala rozruch: Toto sú ich top momenty

Nebol deň, kedy by jej členovia nezapĺňali stránky zahraničných portálov či denníkov.

Rok kráľovskej rodiny.
Rok kráľovskej rodiny. Foto: AP

Tento rok bola britská kráľovská rodina pod drobnohľadom médií a verejnosti viac ako po iné. Nebol deň, kedy by jej členovia nezapĺňali stránky zahraničných portálov či denníkov.

Princ Louis, vitaj na svete!

Vojvodkyňa z Cambridge priviedla na svet tretieho potomka, chlapčeka Louisa, v pondelok 23. apríla v nemocnici svätej Márie v Londýne o 11.01 h miestneho času. Pri sebe mala ten istý gynekologicko-pôrodnický tím, ktorý sa skladal približne z 20 odborníkov, ako pri predošlých dvoch pôrodoch.

Oporou jej bol tiež princ William, ktorý bol po celý čas pri nej. A keďže vojvodkyňa a malý princ boli v poriadku, už pár hodín po pôrode sa ukázali pred davom fanúšikov a fotografov a z nemocnice odišli domov.

Kate Middleton a princ William predstúpili pred dav v deň pôrodu druhého syna.
Kate Middleton a princ William predstúpili pred dav v deň pôrodu druhého syna. Foto: AP
 

Z americkej herečky vojvodkyňa

Mesiac po pôrode princa Louisa čakala kráľovskú rodinu ďalšia veľká udalosť - svadba princa Harryho a bývalej americkej herečky, z ktorej spravili vojvodkyňu zo Sussexu, Meghan Markle.

Svadobný obrad sa začal 19. mája presne o 13.00 h SELČ. Dvojicu zosobášil arcibiskup z Canterbury Justin Welby v Kaplnke svätého Juraja na zámku Windsor. Meghan bola nádherná nevesta a Harry bol dojatý ženích.

Slávnostný obrad ukončila britská štátna hymna, po ktorej odznení mladomanželia za potlesku a jasotu svadobných hostí opustili Kaplnku sv. Juraja.

Kráľovský palác zverejnil oficiálne fotografie Harryho a Meghan s rodinou
Kráľovský palác zverejnil oficiálne fotografie Harryho a Meghan s rodinou Foto: TASR/ AP
 

Louisov veľký deň

Pre kráľovskú rodinu je dátum 9. júl naozaj nezabudnuteľný. V tento deň v roku 1947 oznámili Alžbeta II. a princ Philip zásnuby a presne o 71 rokov neskôr pokrstili kráľovnino najmladšie pravnúča.  

Vojvodkyňa Kate Middleton a princ William vybrali pre ich tretie dieťa šiestich krstných rodičov. Všetci sú priateľmi alebo príbuznými kráľovského páru. 

Princ Louis pred krstom pokojne spal.
Princ Louis pred krstom pokojne spal. Foto: AP
 

Kráľovská nevesta, princezná Eugenie

Princ Harry a Meghan Markle nie sú jediný kráľovský pár, ktorý sa rozhodol povedať si tento rok áno. Princezná Eugenie a jej dlhoročný partner Jack Brooksbank si 12. októbra vymenili sľuby. Kráľovská svadba sa opäť konala v Kaplnke sv. Juraja na zámku Windsor.

Obaja neskrývali nadšenie a dojatie. Podľa ich slov to bola láska na prvý pohľad a silný cit medzi nimi je naozaj vidieť už z diaľky. 

Oficiálny záber zo svadby princeznej Eugénie a Jacka Brooksbanka
Oficiálny záber zo svadby princeznej Eugénie a Jacka Brooksbanka Foto: Alex Bramall/Buckingham Palace via AP
 

Harry a Meghan to stihli skôr ako do roka a do dňa

Vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu prežívajú najkrajší rok ich života. Po piatich mesiacoch od veľkolepej kráľovskej svadby oznámili svetu, že sa z nich stanú rodičia. Tridsaťsedemročná Meghan Markle je prvýkrát tehotná.

Radostnú novinu potvrdila kráľovská rodina 15. októbra na sociálnych sieťach. Podľa oficiálneho vyjadrenia sa ich prvý potomok narodí už na jar 2019.

Britain.jpg
Foto: AP
 

Okrúhliny princa Charlesa

Následník britského trónu, Jeho kráľovská výsosť Charles princ z Walesu, sa 14. novembra dožil životného jubilea 70 rokov. Celým menom Charles Philip Arthur George je najstarším synom kráľovnej Alžbety II. a princa Philipa, vojvodu z Edinburghu.

Zábery zo súkromnej oslavy sa na verejnosť doteraz nedostali. Fanúšikov kráľovskej rodiny ale potešili nové oficiálne portréty. Takto sme princa Charlesa doteraz nevideli. 

APTOPIX.jpg
Foto: AP
 

Kate vs. Meghan 

Britskými bulvárnymi plátkami sa šírili informácie, že medzi vojvodkyňami Kate a Meghan to vrie. Kensingtonský palác nevie, z akého zdroja táto správa pochádza, no celú túto "drámu" chceli zastaviť, keďže to na kráľovskú rodinu vrhá zlé svetlo. Čo je na tom pravdy, vedia len ony.

Britain_Wimbledon_Tennis617748540123.jpg
Foto: TASR/AP
 

Zdroj: Twitter/KensingtonRoyal

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?