01. 10. 2020 08:34 | BRATISLAVA/TV Markíza

Pred rokom nás opustil Karel Gott: Zábery, ktoré stále vháňajú slzy do očí

Takto budeme na milovaného maestra stále spomínať.

Karel Gott
Karel Gott Foto: Profimedia.sk

Už uplynul celý rok, odkedy nás opustil milovaný maestro Karel Gott. Najzlatší z najzlatších slávikov zomrel vo veku 80 rokov 1. októbra 2019 krátko pred polnocou. Žiaľ, podľahol ťažkej chorobe.

Aj keď božský Kája už nie je s nami, fanúšikovia na neho nezabudli. Spomínajú na neho vďaka piesňam, filmom, dokumentom či sociálnym sieťam. Len nedávno síce niekto zablokoval maestrov účet na Instagrame, no jeho manželka Ivanka založila nové konto, aby bola so spevákovými priaznivcami stále v spojení.

Zdroj: Instagram/karelgottagency

Práve Ivanka mu bola na blízku do posledných chvíľ. Jej lásku a opateru zachytil aj záber, ktorý vznikol ako momentka na konci minulého roka. Človek nepotrebuje šiesty zmysel na to, aby si všimol, aká mu bola nápomocná.

Zdroj: Instagram/officialkarelgott

Fanúšikovia maestra po celý rok chodili na jeho hrob na cintoríne Malvazinky, aby si uctili jeho pamiatku. Aj takto dávali jeho najbližším najavo, že v smútku nie sú sami a na maestra naozaj nikdy nezabudnú. A to najmä preto, aký bol veľký človek.

Aký bol Karel Gott

My sme sa v spomienkach a v markizáckom archíve preniesli až do roku 1996, kedy bol v Smotánke odvysielaný krátky film, ktorý zachytil jedinečnú spoluprácu troch obrovských hlasov - Pavla Haberu, Petra Dvorského a Karla Gotta, ktoré sa spojili do legendárnej pesničky Svet lásku má.

Pozrite si zákulisie nakrúcania, v ktorom krásne vidieť, aký bol Karel napriek jeho sláve neskutočne skromný a pokorný.

 

Výnimočná osobnosť očami našej kamery

Minulý rok sme vzdali hold Karlovi Gottovi aj vo vysielaní magazínu Reflex, v ktorom odvysielali zábery a spomienky na maestra, na ktoré nikdy nezabudneme. Božský Kája sa narodil v Československu a v oboch našich krajinách sa celý život cítil ako doma.

Tisícky Slovákov malo tú česť stretnúť sa s ním a spoznať ho osobne. Nie raz prijal pozvanie aj do Televízie Markíza, kde vystupoval v rôznych programoch. Pozrite si jeho najlepšie vystúpenia v našej televízii.

Takto jeho výnimočnú osobnosť zachytila naša kamera.

 

Dokument o Karlovi Gottovi

Pripomeňte si s televíziou Doma jedinečnú osobnosť a fenomenálnu kariéru najvýznamnejšieho a najpopulárnejšieho speváka v dejinách československej hudby prostredníctvom exkluzívneho dokumentu s názvom Karel Gott - Zůstanu svůj.

V dokumente spomínajú na zážitky s maestrom hviezdy ako Eva Pilarová, Lucie Bílá, Marcela Holanová či Petr Janda. Jitka Zelenková napríklad prehovorila o ich spoločných cestách po Nemecku, kde sa Karel Gott tešil takisto obrovskej obľube.

Karel Gott - Zůstanu svůj - dnes o 20:30 h na Doma.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?