07. 01. 2021 16:23 | KODAŇ/kc

Dánov rozdeľuje kreslený seriál o mužovi s najdlhším penisom. Je určený pre deti od 4 rokov

Podľa klinickej psychologičky kritici nad seriálom premýšľajú až príliš a hľadajú tam to, čo v ňom nie je.

Záber z kresleného seriálu John Dillermand.
Záber z kresleného seriálu John Dillermand. Foto: reprofoto: YouTube/Nulle Buller

Dánska verejnoprávna televízia DR vyvolala rozruch svojím novým animovaným seriálom pre deti o mužovi, ktorý má najdlhší penis na svete. Postavička s menom John Dillermand zažíva rôzne dobrodružstvá, pričom zdrojom aj riešením všetkých problémov je práve pohlavný úd „oblečený" v pásikavom odeve. Píše o tom portál The Guardian.

Reakcie Dánov sú zmiešané. Časť verejnosti kritizuje načasovanie a obsah považujú seriálu považujú za nevhodný pre deti. Podľa dánskej televízie je pri tom John Dillermand určený pre deti vo veku od 4 do 8 rokov.

Christian Groes, profesor z Univerzity v Roskilde, ktorý sa zaoberá rodovou problematikou, vidí v seriály oslavu mužských genitálií, čo by podľa neho mohlo narušiť rovnoprávnosť medzi mužmi a ženami.

„Zachraňuje to klasickú myšlienku patriarchálnej spoločnosti a normalizuje kultúru športových šatní, ktorá je využívaná ako ospravedlnenie za zlé správanie mužov. Má to byť vtipné - čiže to mnohí vnímajú ako neškodné. To je však omyl," vysvetlil Groes.

Podľa klinickej psychologičky kritici nad seriálom premýšľajú až príliš a hľadajú tam to, čo v ňom nie je. „John Dillermand oslovuje deti a zdieľa s nimi spôsob myslenia. Deti pritom vnímajú genitálie ako zábavné. Seriál zobrazuje muža, ktorý je impulzívny a nie vždy sa ovláda, ktorý robí chyby - rovnako ako deti. Ale kľúčové je, že Dillermand to nakoniec urobí správne," myslí si Klinická psychologička Erla Heinesenová-Højstedová.


zdroj: YouTube/ RT DE

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?