17. 03. 2021 08:13 | USA/TASR

Kontroverzné interview Harryho a Meghan rozdúchalo vášne. Princ sa konečne ozval rodine

Absolvoval rozhovor s bratom Williamom a otcom Charlesom.

Interview s princom Harrym a Meghan
Interview s princom Harrym a Meghan Foto: TASR/AP

Britský princ Harry už absolvoval rozhovor so svojím otcom a starším bratom. Uviedla to Gayle Kingová, moderátorka programu This Morning vysielaného v americkej televízii CBS, podľa ktorej však tieto rozhovory neboli "veľmi produktívne".

Ako uviedla agentúra Reuters, išlo zrejme o prvý kontakt princa Harryho s princom Williamom a princom Charlesom od odvysielania rozhovoru, ktorý Harry spolu s manželkou Meghan poskytli moderátorke Oprah Winfreyovej.

Rozhovor, na ktorý všetci čakali: Harry a Meghan prezradili pohlavie bábätka

Kingová spresnila, že uplynulý víkend hovorila s Harrym i Meghan, ktorí jej povedali, že bratia už spolu hovorili.

„Je to tak, Harry hovoril so svojím bratom a tiež so svojím otcom," potvrdila Kingová. Dodala, že podľa Harryho tieto rozhovory neboli produktívne, ale všetci sú radi, že aspoň začali komunikovať. Williamova kancelária v Kensingtonskom paláci Kingovej slová nekomentovala.

Rozhovor Harryho a Meghan uvrhol britskú monarchiu do najväčšej krízy od smrti matky oboch princov, princeznej Diany, v roku 1997.

Meghan sa na kráľovskú rodinu nepripravila a nerozumie tomu, ako to v nej chodí, tvrdí odborníčka

Meghan Markleová v rozhovore s Winfreyovou, ktorý bol odvysielaný 7. marca, vyvolala rozruch tvrdením, že v Buckinghamskom paláci sa malo hovoriť aj o tom, akú tmavú pleť bude mať jej syn, keď sa narodí. Podľa vlastných slov myslela v ťažkých časoch dokonca na samovraždu. Kráľovská rodina jej mala odoprieť i pomoc v oblasti duševného zdravia.

Buckinghamský palác v krátkom stanovisku britskej kráľovnej Alžbety II. uviedol, že je smutná z problémov, s ktorými v ostatných rokoch zápasili jej vnuk princ Harry a jeho manželka Meghan. Zároveň uistila verejnosť, že obvinenia z rasizmu berie veľmi vážne. Princ William poprel, že by kráľovská rodina mala rasistické postoje.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?