09. 04. 2021 15:32 | BRATISLAVA/markiza.sk

Princ Philip bol s kráľovnou aj na Slovensku. Toto od nich náš prezident nečakal

Princa zaujali na Slovensku fujara či valaška.

Na snímke uprostred kráľovná Alžbeta II., ktorú víta prezident SR Ivan Gašparovič pred Prezidentským palácom
Na snímke uprostred kráľovná Alžbeta II., ktorú víta prezident SR Ivan Gašparovič pred Prezidentským palácom Foto: TASR

Veľká Británia smúti. Vo veku 99 rokov zomrel v piatok ráno (9. apríla) princ Philip. Manžel britskej kráľovnej Alžbety II. odišiel v pokoji na zámku Windsor. Významný člen kráľovskej rodiny v minulosti navštívil aj Slovensko.

Spolu s kráľovnou navštívili našu krajinu v roku 2008. O ich bezpečnosť sa v Bratislave staralo viac ako 600 policajtov. Dvojica pricestovala na základe pozvania od vtedajšieho slovenského prezidenta Ivana Gašparoviča. Išlo o ich prvú a jedinú návštevu.

Prvé kroky kráľovnej a vojvodu z Edinburghu smerovali do Prezidentského paláca. Po oficialitách strávili niekoľko minút vo vzájomnom rozhovore s prezidentom a prvou dámou Silviou Gašparovičovou. Pozrite si archívnu reportáž:

 

Alžbeta II. a princ Philip tvorili pár neuveriteľných 73 rokov. Ich príbeh lásky však zvládol nielen vojnu, škandály, obrovský tlak verejnosti a médií, ale aj neobvyklé postavenie muža v páre, ktorý sa naučil žiť v tieni svojej manželky. Viac v článku:

Skutočný príbeh Philipa a Alžbety: Trápenie, škandály a nekonečná láska

Napriek tomu, že bol Philip vždy v pozadí kráľovnej a jeho kráľovské kompetencie neboli výrazné, v súkromí bol tým najdôležitejším pilierom, vďaka ktorému sa rodina počas ťažkých chvíľ, ktorých nebolo málo, nerozpadla.

Philip mal okrem iných predností úžasný zmysel pre humor a podrezaný jazyk, vďaka ktorému mali médiá často skvelú predajnosť novín. Sériu jeho najvtipnejších momentov a výstrelkov nájdete TU!

 

Sledujte naživo Rozlúčku s princom Philipom. Smútočnou udalosťou na anglickom hrade Windsor sprevádza v sobotu 17. apríla zo štúdia TV Markíza od 15.25 h moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová v spoločnosti zaujímavých hostí.  

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?