07. 05. 2021 06:54 | LONDÝN/TASR

Princ Harry s manželkou spustili zbierku na vakcíny pre rozvojové krajiny

Vysvetlili, že „takmer 80 percent z miliardy dávok vakcín podaných proti covidu bolo doteraz aplikovaných v najbohatších krajinách“.

Princ Harry a vojvodkyňa zo Sussex Meghan na otvorení výstavy o Nelsonovi Mandelovi.
Princ Harry a vojvodkyňa zo Sussex Meghan na otvorení výstavy o Nelsonovi Mandelovi. Foto: Arthur Edwards/Pool Photo via AP

Britský princ Harry s manželkou Meghan si chcú pripomenúť druhé narodeniny svojho syna Archieho tým, že vyzvali svojich sympatizantov, aby venovali peniaze na nákup proticovidových vakcín pre rozvojové krajiny.

Vysvetlili, že „takmer 80 percent z miliardy dávok vakcín podaných proti covidu bolo doteraz aplikovaných v najbohatších krajinách“.

„Aj keď máme pocit, že návrat k normálnemu životu je za rohom, musíme si uvedomiť, že vo väčšine sveta, najmä v rozvojových krajinách, sa distribúcia vakcín ešte nezačala,“ upozornili vo vyhlásení vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Syn Harryho a Meghan oslavuje dva roky: Takto sa zmenil!

Aby boli vakcíny dostupné čo najväčšiemu počtu ľudí, Archieho rodičia pozývajú verejnosť, „ak si to môžu dovoliť“, aby prispeli na nákup očkovacích látok pre ľudí v rozvojových krajinách.

Za dar vo výške päť dolárov, ktoré pokryjú náklady na jednu dávku vakcíny, sa manželia zaviazali štvornásobne zvýšiť, čím sa pokryjú náklady na štyri dávky vakcíny.

„Každý dolár je dobrý,“ uviedla dvojica, ktorá priznala, že „nedokáže vymyslieť lepší spôsob, ako si uctiť narodeniny svojho syna“.

„Môžeme spoločne rásť, chrániť sa a starať sa jeden o druhého,“ zdôraznili Meghan a Harry vo svojom vyhlásení.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?