27. 06. 2017 12:58 | BAKU/kc

Na Vettela sa valí hnev zo všetkých strán: "Keby to spravil na ceste, skončí v base!"

Nemec sa po pretekoch obhajoval, že sa musel zachovať ako chlap. Hamiltonova reakcia na seba nenechala dlho čakať.

Sebastian Vettel gestikuluje vo svojom monoposte smerom k Lewisovi Hamiltonovi.
Sebastian Vettel gestikuluje vo svojom monoposte smerom k Lewisovi Hamiltonovi. Foto: reprofoto: YouTube/Fan of Formula 1

Sebastian Vettel to v nedeľu prehnal. Po jeho konflikte a úmyselnej kolízii s Lewisom Hamiltonom na VC Azerbajdžanu sa na Nemca valí kritika zo všetkých strán.

Nikki Lauda (pracuje pre Hamiltonov Mercedes):"Vettel sa zbláznil a vybuchol. Lewis ho tiež jedného dňa udrie. Ale nebude to autom, ale päsťou."

Damon Hill, šampión F1 z roku 1996: "Keby to urobil na normálnej ceste, skončil by v base."

Britský denník Daily Mail: "Stratil kontrolu nad svojím správaním. Ten trest je smiešny."

Všetko spôsobil incident, keď Vettel v zákrute narazil zozadu do vedúceho pretekára Hamiltona, o ktorom si mylne myslel, že brzdí. Nemca situácia poriadne nahnevala a napriek tomu, že išlo o jeho jazdeckú chybu, po divokej gestikulácii lídra obehol, z boku doňho vrazil a zaradil sa naspäť na druhú priečku.

Zdroj: YouTube/Formula 1

Vettela potrestali športoví komisári 10-sekundovou zastávkou v boxoch, Hamilton napokon prišiel o triumf po problémoch s opierkou hlavy na monoposte. Nemcove Ferrari finišovalo v cieli na štvrtej pozícii, Brit sa so svojím Mercedesom umiestnil hneď za ním. Po ôsmej VC tohtoročného šampionátu má Vettel náskok 14 bodov pred svojim rivalom.

Nemec sa po pretekoch obhajoval, že sa musel zachovať ako chlap. Hamiltonova reakcia na seba nenechala dlho čakať. „Keď chce ukázať, že je chlap, tak by sme to mali vyriešiť mimo auta a osobne," uviedol Brit.

Hamilton nešetril kritikou na svojho kolegu: "Zámerne naraziť do jazdca a ešte skončiť na štvrtom mieste, to si myslím, že je hanba. Ak mám byť úprimný, tak si urobil hanbu."

Vettel si tak skoro nevydýchne. Už má tri trestné body za porušenie pravidiel a v prípade, že by v Rakúsku dostal ďalšie tri, znamenalo by to stopku v ďalšej Veľkej cene. Okrem toho, posledné slovo v celej kauze by mohol mať Jean Todt, prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA), ktorý môže prípad poslať na Športový súd FIA.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?