04. 12. 2019 12:46 | BRATISLAVA/TASR

Matej Tóth už spoznal dátum, kedy bude obhajovať olympijské zlato

Preteky vytrvalcov umiestnili do Sappora na ostrova Hokkaido na severe krajiny pre obavy z vysokých teplôt a vlhkosti vzduchu.

Chodec Matej Tóth pred vyhlásením ankety Atlét roka 2018.
Chodec Matej Tóth pred vyhlásením ankety Atlét roka 2018. Foto: TASR

Slovák Matej Tóth bude obhajovať olympijské zlato z Ria v chôdzi na 50 km v piatok 7. augusta 2020.

Olympijská súťaž v Sappore odštartuje o 5.30 miestneho času, na Slovensku vo štvrtok 6. augusta o 21.30 SELČ. Informoval o tom Slovenský atletický zväz (SAZ) na svojej facebookovej stránke.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV), Svetová atletika a organizačný výbor OH 2020 v Tokiu sa dohodli, že maratón a chodecké súťaže presunuté z Tokia sa uskutočnia v Odori parku s rozlohou 7,8 hektára v centre Sappora.

V ňom vzniknú jedno a dvojkilometrový okruh pre chodecké súťaže a 20-kilometrový pre prvú časť maratónu. O druhej sa ešte bude diskutovať, konečný verdikt by mal padnúť ešte v decembri.

MOV už na začiatku novembra potvrdil, že maratónske a chodecké súťaže na budúcoročných OH sa uskutočnia v Sappore namiesto Tokia.

Preteky vytrvalcov umiestnili do Sappora na ostrova Hokkaido na severe krajiny pre obavy z vysokých teplôt a vlhkosti vzduchu.

Išlo aj o reakciu na atletické MS v katarskej Dauhe, kde nedokončili chôdzu na 50 kilometrov Slováci Matej Tóth ani Mária Katerinka Czaková. Sapporo hostilo v roku 1972 zimné olympijské hry.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?