14. 05. 2020 12:57 | MARANELLO/TASR

Stajňa Ferrari už našla náhradu za Vettela. Z McLarenu prichádza Carlos Sainz

Štvornásobný majster sveta Vettel bol v predchádzajúcom ročníku v tieni Leclerca a s Ferrari sa nedohodol na novom kontrakte.

Na snímke zľava Španiel Carlos Sainz Jr. (McLaren) a Nemec Sebastian Vettel (Ferrari).
Na snímke zľava Španiel Carlos Sainz Jr. (McLaren) a Nemec Sebastian Vettel (Ferrari). Foto: TASR/AP/Manu Fernandez

Tím formuly 1 Ferrari vo štvrtok oficiálne potvrdil, že Španiel Carlos Sainz nahradí Nemca Sebastiana Vettela v družstve pre motoristický seriál majstrovstiev sveta. Sainz sa s Ferrari dohodol na dvojročnej zmluve.

"Odštartovali sme nový cyklus s cieľom dostať sa späť na vrchol. Veríme, že talentovaná dvojica Charles Leclerc a Carlos Sainz, najmladšia za posledných päťdesiat rokov v Scuderia Ferrari, skĺbi svoj talent a osobnosti a bude tou najlepšou kombináciou, ktorá nám pomôže dosiahnuť naše ciele." zverejnil v oficiálnom stanovisku, ktoré cituje aj DPA, šéf tímu Ferrari Mattia Binotti.

Štvornásobný majster sveta Vettel bol v predchádzajúcom ročníku v tieni Monačana a s Ferrari sa nedohodol na novom kontrakte. Scuderia s Leclercom počíta dlhodobo a 25-ročného Španiela si vyhliadla ako ideálnu dvojku. Sainz vstúpil do prestížneho seriálu v roku 2015, pôsobil v tímoch Toro Rosso, Renault a momentálne jazdí za McLaren. V sezóne 2019 obsadil šieste miesto v celkovom hodnotení.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?