27. 08. 2020 12:06 | MOSKVA/kc

Telo Amazonky, tvár anjela. Svetová rekordérka vo vzpieraní si z posmeškov ťažkú hlavu nerobí

Ľudia často hovoria, že už to preháňa a ako žena by sa mala venovať skôr iným činnostiam.

Julia.jpg
Julia.jpg

Julia Vinsová (24) sa podelila so svetom o svoj príbeh, keď sa z úspešnej študentky, ktorá chcela ísť na právnickú fakultu, stala národnou šampiónkou v powerliftingu. Do telocvične začala chodiť ako 15-ročná, aby si zlepšila kondíciu a zvýšila sebavedomie.

Julia sa narodila v Kazachstane a pre svoje nemecké priezvisko mala v škole problémy. Powerlifting bol pre dospievajúce dievča únik zo stresu a náročného štúdia, ktoré pre svoju novú vášeň nakoniec predčasne ukončila.

zdroj: Instagram/julia_vins

Pomocou dvíhania ťažkých závaží sa jej podarilo nájsť silu a odhodlanie postaviť sa na vlastné nohy a začala zbierať ocenenia na juniorských súťažiach v powerliftingu. V sú časnosti sa už pýši dvojnásobným titulom majsterky sveta vo svojej váhe. Jej osobné maximá sú impozantné: drep s 275 kg závažím, tlak na lavičke 175 kg, mŕtvy ťah 205 kg. Trénuje štyri a ž päťkrát za týždeň a dodržuje prísnu dietu.

Pre svoju svalnatú postavu je často terčom posmechu. Ľudia často hovoria, že už to preháňa a ako žena by sa mala venovať skôr iným činnostiam. Ona si z toho však ťažkú hlavu nerobí a je so sebou spokojná.

zdroj: Instagram/julia_vins


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?