12. 11. 2020 08:53 | TOKIO/TASR

Medzinárodný olympijský výbor sa nebude pokúšať o prednostné vakcíny pre športovcov

Vedenie už rokovalo s výrobcami o možnosti objednať vakcínu pre potreby olympiády.

Turistka nosí v Tokiu masku ako ochranu pred koronavírusom, v pozadí olympijské kruhy.
Turistka nosí v Tokiu masku ako ochranu pred koronavírusom, v pozadí olympijské kruhy. Foto: TASR/AP

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) sa nebude pokúšať o prednostné získanie vakcíny proti koronavírusu pre účastníkov budúcoročných hier v Tokiu.

Vedenie MOV už rokovalo s výrobcami o možnosti objednať vakcínu pre potreby hier. Zároveň však upozornilo všetkých fanúšikov, že nejde o žiadny všemocný liek vyvinutý len pre potreby podujatia.

"Prvá vlna očkovania musí byť pre tých, ktorí to najviac potrebujú. Rizikové skupiny, zdravotné sestry, lekári a všetci, ktorí udržiavajú našu spoločnosť v chode. Tento krok plne podporujeme a prispôsobíme mu všetky ďalšie rokovania," povedal prezident MOV Thomas Bach podľa agentúry DPA.

Šesťdesiatšesťročný funkcionár v nedeľu odletí na štvordňovú návštevu Tokia. Ide o jeho vôbec prvú cestu do dejiska hier od ich marcového preloženia.

Pred svojím odchodom dôrazne odmietol špekulácie o možnom zrušení podujatia a dokonca priznal, že je stále viac presvedčený o tom, že sa na ňom bude môcť zúčastniť aj primeraný počet fanúšikov. Tridsiate druhé olympijské hry sa uskutočnia v termíne 23. júla až 8. augusta 2021.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?