14. 12. 2020 12:10 | BRATISLAVA/rd

VIDEO: Sedemročné dievča láme rekordy. Zahanbí aj starších vzpieračov

Malá siláčka začala s cvičením krátko po piatych narodeninách.

Rory počas cvičenia.
Rory počas cvičenia. Foto: Reprofoto: YouTube/Fitwork Nation

Rory van Ulftová je pravdepodobne najsilnejším sedemročným dievčaťom na svete. V mŕtvom ťahu totiž zdvihne neuveriteľných 80 kilogramov, drepy zvládne so 60 kilogramami.

Malá siláčka začala s cvičením krátko po piatych narodeninách. Po dvoch rokoch je vo svojej kategórii najmladšou národnou šampiónkou v histórii USA. Píše Daily Mail.

„Byť silnejšou mi umožňuje robiť viacero vecí a vo všetkom sa zlepšovať," hovorí Rory. „Nemyslím na to, čo bolo predtým alebo čo bude potom. Nepremýšľam nad ničím, len si vyčistím hlavu a skrátka to robím," vysvetľuje, čo prežíva pri cvičení.


Zdroj: YouTube/Fitwork Nation

Rory sa presťahovala do Kanady, kde momentálne žije so svojimi rodičmi a bratom, v Spojených štátoch amerických však dokázala pokoriť niekoľko rekordov.

Jej otec Cavan van Ulft je na ňu patrične hrdý. „Rory nie je iba aktuálne najsilnejším sedemročným dievčaťom sveta, je pravdepodobne tiež sedemročným najsilnejším dieťaťom, ktoré kedy žilo," vysvetľuje.

Samotná Rory sa však skôr vidí ako gymnastka. Cvičením strávi až deväť hodín týždenne, kým činky denne dvíha asi štyri hodiny. Ako dodáva, momentálne nemá ambície dostať sa až na olympijské hry. „Na takýchto veciach mi príliš nezáleží," hovorí.

Ostatným deťom, ktoré možno uvažujú o podobnej ceste, odporúča, aby sa sústredili predovšetkým na techniku. „Nikdy nemyslite na váhu, myslite len na svoju formu," uzavrela.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?