09. 04. 2021 07:36 | LAGOS/rd

VIDEO: Budúca mamička šokovala svet. V ôsmom mesiaci tehotenstva vyhrala zlato v taekwonde

Zábery už na prvý pohľad tehotnej ženy sa okamžite vo veľkom začali šíriť online priestorom.

Tehotná Idreesová.
Tehotná Idreesová. Foto: Reprofoto: YouTube/Punch Newspapers

Nigérijská športovkyňa Aminat Idreesová sa v posledných dňoch stala hitom internetu. Na Národnom športovom festivale v rodnej krajine, ktorý sa koná raz za dva roky, sa stala šampiónkou v jednej z kategórií taekwonda. Píše CNN.

Na tom by ani tak nebolo nič zaujímavé, keby nebola v pokročilom štádiu tehotenstva. Dvadsaťšesťročná Idreesová totiž je v ôsmom mesiaci.

„Beriem to ako privilégium. Po pár tréningoch som sa rozhodla ísť do toho. Je to naozaj skvelý pocit. Tréningy som si užívala ešte predtým, ako som otehotnela, takže necítila som žiadny rozdiel,“ povedala budúca mamička po súťaži.

Zábery už na prvý pohľad tehotnej Idreesovej sa okamžite vo veľkom začali šíriť online priestorom, čo na verejnosti vyvolalo zmiešané reakcie. Časť ľudí ženu odsudzovala za to, že sa rozhodla súťažiť, čím ohrozila dieťatko.

To však ona odmieta. „Veľa ľudí nechápe, o čom taekwondo vlastne je. Má dva spôsoby, prvým je bojový šport a druhým súborné cvičenie zvané poomsae, ktorého som sa zúčastnila ja,“ vysvetlila.

Poomsae je súborné cvičenie, pomocou ktorého sa cvičenec sebazdokonaľuje o rôzne techniky po určených líniách pohybu systematickou cestou proti imaginárnemu súperovi alebo súperom, použitím variácií techník rukou a nohou.

„Cítila som, že nejde o veľké riziko, a tak som sa rozhodla to skúsiť. Doktor aj organizátori turnaja mi potvrdili, že som schopná nastúpiť v tomto bezkontaktnom športe,“ uzavrela.


Zdroj: YouTube/Punch Newspapers

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?