22. 11. 2021 12:19 | MONAKO/tvnoviny.sk

Saganove prvé slová po opileckom skrate, pri ktorom zranil policajta

Sagan si vraj z incidentu, po ktorom skončil na policajnej stanici, nič nepamätá.

Peter Sagan.
Peter Sagan. Foto: FOTO TASR – Milan Kapusta

Peter Sagan počas zákazu vychádzania v Monaku napadol a zranil policajta. S odvolaním sa na miestny denník Nice Matin o tom informuje portál denníka Sme. K incidentu došlo 25. apríla tohto roka krátko po polnoci, keď policajná hliadka zastavila auto, v ktorom sedeli bratia Saganovci, pričom za volantom sedel starší z bratov Juraj.

Policajti im nariadili, aby vystúpili z auta, pričom Petra vtedy ovládla panika a odmietol poslúchnuť. Keď sa ho policajti snažili z vozidla vytiahnuť, bránil sa a jedného z nich napadol. „Správal sa ako bláznivý“, píše francúzsky denník. Policajt utrpel zranenia pravej ruky.

Sagan bol v tom čase pod vplyvom alkoholu a neskôr svoj čin obhajoval tým, že mal obavy z toho, že ho chcú nasilu zaočkovať proti COVID-19.

Stalo sa to dva mesiace potom, čo úspešný cyklista toto ochorenie prekonal a na odporúčanie lekárov podanie vakcíny odložil. Podľa pokynov zdravotníkov by sa mal človek, ktorý ochorenie prekonal, zaočkovať až 6 mesiacov po uzdravení.

Sagan si vraj z incidentu, po ktorom skončil na policajnej stanici, nič nepamätá. Polícia už prípad uzavrela a Sagan zaplatil pokutu 5100 eur. Sto eur za porušenie zákazu vychádzania a 5000 eur za útok na policajta.

Sagan: Veľmi ma mrzí tento incident

Trojnásobný majster sveta sa po medializovani prípadu za svoj skrat ospravedlnil na sociálnej sieti.

„Pokiaľ ide o dnešné správy týkajúce sa noci 25. apríla, chcem využiť túto príležitosť a ospravedlniť sa. Bola to zlá skúsenosť, ktorá ma prinútila hlboko sa zamyslieť a naučiť sa cenné lekcie. Veľmi ma mrzí tento incident, ktorý sa už nikdy nezopakuje,“ odkázal Sagan svojim fanúšikom.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?