11. 06. 2016 21:49 | BRATISLAVA/TASR

Predviedli sme výborný výkon, skonštatoval kouč Walesu

Bale sa mnohokrát dostal do ostrých osobných súbojov s našimi stopérmi.

Na snímke kouč Walesu Chris Coleman.
Na snímke kouč Walesu Chris Coleman. Foto: TASR

Fantastický zápas a skvelé víťazstvo. Tréner futbalistov Walesu Chris Coleman po sobotňajšom triumfe na ME nad Slovenskom (2:1) žiaril a ďakoval divákom za fantastickú podporu na tribúnach Stade de Bordeaux.

"Aká to skúsenosť. Bol to veľký test a fantastický zápas. Viedli sme 1:0 a podpora divákov bola skvelá. My sme sa potom zatiahli, oni vyrovnali, ale zvíťazili sme. Máme tri body, čo je fantastické, ale najdôležitejší bol náš výkon. A keď sú tu aj takí úžasní fanúšikovia, ani si nemôžete priať nič viac," povedal na tlačovej konferencii po zápase lodivod "drakov".
Už pred zápasom rezonovala téma Gareth Bale.

Radosť waleského tímu po góle Garetha Balea na 1:0
Radosť waleského tímu po góle Garetha Balea na 1:0 Foto: TASR
 

Hviezda Realu Madrid sa mnohokrát dostala do ostrých osobných súbojov so slovenskými stopérmi Martinom Škrtelom a Jánom Ďuricom. V 10. minúte strelil gól z priameho kopu, ktorým poriadne vyviedol Slovákov z miery. "Každý si ho bude veľmi všímať najmä pre gól. Ale naozajstnú futbalovú inteligenciu preukázal aj na konci zápasu. Odovzdal všetko v prospech mužstva. Pochopil, čo je potrebné a odovzdal sa v prospech veci. A výsledkom je, že ho tri milióny Walesanov milujú," povedal Coleman na dresu najdrahšieho hráča sveta.

Wales teraz čaká v B-skupine v ostrosledovanom derby Anglicko. "Vieme, že do toho dáme úplne všetko. Budeme pripravení, nechystáme sa na taktickú bitku, na to je Roy (Hodgson, kouč Anglicka-pozn.) príliš skúsený," vyjadril sa tréner Walesu, ktorý je tiež na EURO debutant a naposledy si na veľkom turnaji zahral na MS v roku 1958.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?