24. 11. 2016 12:32 , článok bol aktualizovaný 24. 11. 2016 12:47 | LONDÝN/Robert Ďurkáč, TASR

Fanúšikovia smútia, legendárny Steven Gerrard oznámil koniec kariéry

Pôvodná informácia, že prevezme treťoligový klub Milton Keynes Dons, sa nenaplnili.

Steven Gerrard na archívnej snímke.
Steven Gerrard na archívnej snímke. Foto: AP

Koniec jednej éry. Dlhoročná stálica FC Liverpool Steven Gerrard sa rozhodol ukončiť aktívnu kariéru. Tridsaťšesťročný 114-násobný reprezentant "Albiónu" odohral v drese "The Reds" 710 zápasov a získal v tomto klube osem trofejí.

S reprezentáciou sa predstavil na šiestich záverečných šampionátoch, z toho trikrát mužstvo viedol ako kapitán. Gerrard oznámil koniec kariéry prostredníctvom svojho instagramu.

"Mám za sebou neuveriteľnú kariéru a som vďačný za každý jeden moment, ktorý som zažil s Liverpoolom, Anglickom a Los Angeles Galaxy. Ako tínedžer som si splnil svoj detský sen, keď som si mohol na seba navliecť preslávený červený dres Liverpoolu v debutovom stretnutí proti Blackburnu Rovers v novembri 1998. Nemohol som ani tušiť, čo sa za tých 18 rokov udeje. Som šťastný, že som mohol zažiť mnoho pekných chvíľ vo svojej kariére. Som hrdý na vyše 700 zápasov za Liverpool, kde som bol vo väčšine prípadov ako kapitán. S veľkou hrdosťou tiež budem spomínať na každý moment, keď som si mohol obliecť reprezentačný dres Anglicka. Bez podpory viacerých ľudí by som nikdy nemal takú kariéru, ako som mal. Teším sa, čo mi prinesie budúcnosť. Cítim, že ešte mám čo tejto hre odovzdať," citoval skysports.com Gerrarda.

Gerrard naposledy pôsobil v zámorskom klube Los Angeles Galaxy, kde sa však rozhodol po 18-mesačnom pôsobení nepokračovať. "Teším sa, že teraz strávim nejaký čas s mojou rodinou a budem uvažovať nad ďalším krokom v mojej kariére," citoval jeho slová pri odchode oficiálny klubový web.

Na stole mal pred niekoľkými dňami aj polročný kontrakt od talianskeho Interu Milánu, ktorý sa však rozhodol neakceptovať. Zrealizovať sa nepodarilo ani ponuku treťoligového anglického klubu Milton Keynes Dons, v ktorom mohol odštartovať trénerskú kariéru.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?