23. 05. 2018 11:04 | KIJEV/kc

Kyjevskí hoteliéri to poriadne prehnali. Z cien za ubytovanie počas finále LM vám padne sánka

O týžden neskôr by ste zaplatili za rovnakú izbu iba zlomok z premrštenej sumy.

Pútač lákajúci na finále Ligy majstrov v Kijeve.
Pútač lákajúci na finále Ligy majstrov v Kijeve. Foto: Profimedia.sk

Astronomické ceny leteniek a extrémne predražené hotelové izby. Finále Ligy majstrov medzi Realom Madrid a FC Liverpool vyhnalo ceny za ubytovanie v kijevských hoteloch do závratných výšin. Fanúšikovia oboch klubov protestujú a hovoria o dani za loajalitu. Týmto problémom - najmä čo sa týka ceny leteniek - sa dokonca zaoberal aj britský parlament. Píše o tom portál BBC.

Veľká časť fanúšikov preto zvolila alternatívny spôsob dopravy - do hlavného mesta Ukrajiny sa vybrali v karavanoch.

Zdražovanie cien počas veľkých športových udalostí je v hostiteľských mestách bežný jav, no majitelia hotelov v Kyjeve a okolí to poriadne prehnali.

Jeden príklad za všetky: V ubytovacom zariadení Hotel Verhovina, by ste za jednu noc počas víkendu, kedy sa koná finále LM zaplatili v prepočte až takmer 1000 eur. O týždeň neskôr by ste za tú istú izbu zaplatili iba 16 eur. Cenový rozdiel? Priepastných 6200 percent.

Takéto "vykorisťovanie" prekáža aj mnohým Kijevčanom, ktorí sa zmobilizovali na sociálnych sieťach a ponúkajú nocľah zadarmo.

Na loajalite fanúšikov sa priživujú aj letecké spoločnosti. Napríklad za spiatočnú letenku z londýnskeho letiska Gatwick do Kijeva s odletom 25. mája by ste zaplatili 1380 eur. O týždeň neskôr už by to bolo len 300 eur.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?