08. 06. 2019 09:21 | RIO DE JANEIRO/TASR

Vyšetrovatelia až šesť hodín vypočúvali údajnú obeť Neymarovho obťažovania

Útočník Paríža St. Germain odmieta obvinenia a tvrdí, že je obeťou vydierania.

Modelka Najila Trindadeová, ktorá obvinila Neymara zo znásilnenia v parížskom hoteli.
Modelka Najila Trindadeová, ktorá obvinila Neymara zo znásilnenia v parížskom hoteli. Foto: TASR/AP

Deň po Neymarovi absolvovala výsluch v Riu de Janeiro aj modelka, ktorá obvinila futbalistu zo znásilnenia. Dvadsaťšesťročná Najila Trindadeová strávila v piatok na polícii šesť hodín, po ktorých ju na rukách odniesol jej advokát. Obsah výpovede nezverejnili.

Trindadeová však tento týždeň prezradila niektoré podrobnosti z incidentu v televíznych rozhovoroch. Podľa jej slov ju Neymar napadol po tom, ako s ním odmietla nechránený pohlavný styk. Zločin sa mal stať 15. mája v parížskom hoteli.

Prečítajte si: Zverejnili video z hotela, v ktorom údajne Neymar znásilnil modelku

Útočník Paríža St. Germain odmieta obvinenia a tvrdí, že je obeťou vydierania. Na svoju obhajobu zverejnil konverzáciu i fotografie s modelkou, no tým si ešte viac zavaril. Polícia ho začala vyšetrovať pre možné porušenie práva na súkromie, za čo mu hrozí väzenie až na päť rokov.

Na hráčovu stranu sa najnovšie postavila spoločnosť NR Sports, ktorá vlastní jeho reklamné práva a spolupracuje s Neymarovými advokátmi na čo najskoršom uzavretí prípadu. "Všetky dôkazy nevyvrátiteľne ukazujú na nevinu. Neymar je obeť falošného obvinenia," uviedla firma v stanovisku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?