07. 09. 2021 17:18 | PRAHA/TASR

Schranz sa stal Hráčom mesiaca august v českej lige. Najlepším trénerom bývalý kouč Žiliny

Ivan Schranz nastrieľal päť gólov v piatich doterajších zápasoch.

Ivan Schranz.
Ivan Schranz. Foto: TASR – Jakub Kotian

Slovenský futbalový reprezentant Ivan Schranz sa stal Hráčom mesiaca august v najvyššej českej súťaži. Dvadsaťsedemročný útočník pražskej Slavie sa stal premiérovým víťazom tejto ankety.

Schranz, ktorý prišiel do Slavie pred sezónou z Jablonca, nastrieľal v doterajších piatich ligových zápasoch päť gólov. V 2. kole sa v Tepliciach blysol hetrikom. Schranz, ktorý momentálne účinkuje so slovenskou reprezentáciou v kvalifikácii MS 2022, má našliapnuté na osobný strelecký rekord v českej súťaži - v minulom ročníku dal v drese Jablonca 13 gólov v 28 zápasoch. Darí sa aj jeho tímu, "zošívaní" vyhrali štyri z doterajších piatich stretnutí a s 13 bodmi im patrí tretie miesto v neúplnej tabuľke.

Medzi trénermi za august triumfoval kouč Sparty Pavel Vrba. "Rudí" pod jeho vedením zaznamenali výborný štart do novej sezóny. Aktuálne so 16 bodmi vedú tabuľku o bod pred druhou Viktoriou Plzeň a o tri body pred Slaviou, ktorá má však zápas k dobru. Vrba bol v rokoch 2006 - 2007 asistentom vtedajšieho trénera slovenskej reprezentácie Jána Kociana, na klubovej úrovni pôsobil v Púchove a v roku 2007 priviedol Žilinu k majstrovskému titulu. Informáciu priniesol web fortunaliga.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?