29. 09. 2021 11:07 | KYJEV/TASR

Škriniara vyhlásili v Kyjeve za Hráča zápasu. Svoj výkon okorenil senzačným zákrokom

Na začiatku druhého polčasu predviedol kľúčový zákrok a zabránil Pedrosovi skórovať do odkrytej bránky.

Slovenský hráč Interu Miláno Milan Škriniar (vpravo) a Taras Stepanenko zo Šachtaru počas zápasu Ligy majstrov.
Slovenský hráč Interu Miláno Milan Škriniar (vpravo) a Taras Stepanenko zo Šachtaru počas zápasu Ligy majstrov. Foto: TASR/AP/Efrem Lukatsky

Slovenský futbalový obranca Milan Škriniar podal aj v druhom tohtosezónnom vystúpení Interu Miláno v Lige majstrov 2021/2022 výborný výkon. Na Olympijskom štadióne v Kyjeve ho vyhlásili za Hráča zápasu, remíza proti Šachtaru Doneck sa mu však málila.

„Som trochu sklamaný, lebo v Kyjeve sme chceli získať všetky tri body a mali sme k tomu blízko. Dobre sme bránili a naše mužstvo malo tímového ducha. V útoku sme však nepremenili ani jednu zo šancí. Treba zablahoželať Šachtaru, ktorý bol veľmi húževnatý protivník a ukázal dobrý, kombinačný futbal,“ uviedol Škriniar pre oficiálnu klubovú televíziu.

Na začiatku druhého polčasu predviedol kľúčový zákrok a zabránil Pedrosovi skórovať do odkrytej bránky. „V ofenzíve sme toho mohli ukázať viac, no treba myslieť pozitívne. V skupinovej fáze nás čakajú ešte štyri zápasy. Dôležité je, že sme v Kyjeve neprehrali a udržali si čisté konto Máme na čom stavať. Verím, že naša víťazná mentalita sa prejaví,“ dodal Škriniar, ktorý exceloval aj v úvodnom kole prestížnej súťaže doma proti Realu Madrid (0:1).

Technický pozorovateľ UEFA Aitor Karanka zdôvodnil ocenenie slovenského reprezentanta slovami: „Podal viac ako solídny výkon počas celého zápasu a zlikvidoval čistú šancu Šachtaru, z ktorej mal byť gól.“


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?