09. 12. 2021 13:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

VIDEO: Marek Hamšík sa dočkal významného ocenenia vo Švédsku. Jeho gól bol exkluzívny

Hamšíkov zásah ocenili tréneri a kapitáni všetkých tímov súťaže.

Slovenský futbalista Marek Hamšík.
Slovenský futbalista Marek Hamšík. Foto: TASR - Martin Baumann

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík sa po pôsobení v Číne rozhodol pre návrat do Európy. Za svoje pôsobisko si vtedy vybral švédsky tím IFK Göteborg, kde ho fanúšikovia nadšene vítali na letisku hneď po prílete. Vtedy ešte slovenský stredopoliar netušil, že vo Švédsku sa mu podarí získať ocenenie za najkrajší gól sezóny v tamojšej súťaži.

Hamšík sa vo Švédsku dlho nezdržal, keď na severe Európy odohral len šesť zápasov a následne prestúpil do Turecka. Za švédsky klub zaznamenal iba jediný gól, ktorý však naozaj stál za to.

Krásne zakončenie slovenského futbalistu neostalo bez povšimnutia. Hamšík získal do zbierky ďalšie individuálne ocenenie, keď práve jeho zásah bol vyhlásený za najkrajší gól sezóny. Vo Švédsku sa futbalová súťaž hrá systémom jar-jeseň. Sezóna sa skončila zápasmi prvého decembrového víkendu. Majstrom sa stalo Malmö. Hamšíkov bývalý zamestnávateľ skončil na ôsmej priečke.

V posezónnej ankete o víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodovala porota zložená z trénerov a kapitánov všetkých tímov v súťaži, ktorých doplnili aj športoví novinári.

Marek Hamšík sa po zápase proti IK Sirius, v ktorom gól zaznamenal vyjadril, že to bol jeden z najkrajších gólov v jeho kariére.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?