28. 05. 2021 15:34 | RIGA/TASR, kc

FOTO: Slovenský hokejový tím má za sebou spoločné fotenie. Kto mal najlepší účes?

Slovenskí hokejisti vstúpia do posledného májového víkendu s cieľom zabezpečiť si postup do štvrťfinále na MS v Rige.

Spoločná fotografia slovenských hokejistov.
Spoločná fotografia slovenských hokejistov. Foto: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia absolvovala pred piatkovým tréningom tímové fotenie. Bolo vidieť, že všetci už vysokú prehru so Švajčiarmi hodili za hlavu a v tíme panuje dobrá nálada.

Niektorí Slováci prišli na ľad so starostlivo upravenými účesmi, aby na spomienkovej fotografii vyzerali čo najlepšie. Najľahšiu prípravu na fotenie zrejme absolvovali tréner Craig Ramsay a obrancovia Marek Ďaloga s Mislavom Rosandičom.

Spoločné fotenie hokejovej reprezentácie.
Spoločné fotenie hokejovej reprezentácie. Foto: TASR
 

Slovenskí hokejisti vstúpia do posledného májového víkendu s cieľom zabezpečiť si postup do štvrťfinále na MS v Rige. V sobotu 29. mája nastúpia od 19.15 SELČ proti Dánsku, o 24 hodín ich budú čakať Švédi. Zverenci Craiga Ramsayho sa pokúsia nadviazať na výkony z úvodných troch zápasov a zabudnúť na prehru so Švajčiarskom 1:8.

Spoločné fotenie hokejovej reprezentácie.
Spoločné fotenie hokejovej reprezentácie. Foto: TASR
 

Slovensko a Dánsko doteraz odohrali celkovo 19 vzájomných zápasov. Bilancia hovorí pre Slovákov, ktorí 14-krát vyhrali, 5 zápasov vyznelo pre Dánov. Tí štartujú na turnaji elitnej kategórie nepretržite od debutu v roku 2003.

Odvtedy sa na šampionátoch so SR stretli sedemkrát. Päťkrát vyhral slovenský tím, v rokoch 2010 a 2017 triumfovali Dáni. Zatiaľ posledný vzájomný zápas odohrali na MS 2019 v Košiciach, keď Slováci zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoc

Výnimočný dokument HoKEjový sen si už teraz môžete pozrieť na VOYO Film mapuje štyri mesiace pred začiatkom MS v hokeji 2019 v živote dvoch ľudí: majstra sveta z roku 2002 Ladislava Nagya a začínajúceho hokejistu Jonáša Pahuliho.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?