01. 06. 2021 10:20 | BRATISLAVA/mm

S kým sa Slováci stretnú vo štvrťfinále? Vyzerá to na jedného z dvojice veľkých favoritov na medailu

Ak motyka vystrelí v oboch skupinách, tak Slováci môžu naraziť aj na prijateľnejšieho súpera.

Slovenský reprezentačný tím
Slovenský reprezentačný tím Foto: TASR/Jaroslav Novák

Slovenskí hokejoví reprezentanti po výhre Ruska nad Švédskom sa už pred posledným zápasom s Českom nemusia báť o miestenku do štvrťfinále. Napriek tomu, že máme istý potup, stále budeme hrať o konečné umiestnenie v tabuľke, ktoré napokon určí nášho súpera vo vyraďovacej fáze.

Pred poslednými zápasmi v skupine môžu Slováci v tabuľke skončiť prví, ale aj štvrtí. Podľa papierových predpokladov to skôr vyzerá na tretie, resp. posledné postupové miesto.

Ak aj vyhráme s Českom, tak by Švajčiari museli stratiť čo i len bod s Veľkou Britániou a Rusi by museli prehrať s Bieloruskom. V takomto prípade by sme skončili prví.

Ak by Rusi s Bielorusmi neprehrali, ale Švajčiari by stratili body s Britmi, tak obsadíme v tabuľke druhé miesto. Pripomíname, že tieto dva scenáre sú menej pravdepodobné.

Ak Švajčiari a Rusi potvrdia rolu favoritov, tak s Českom sa pobijeme o tretie miesto. Nám na toto umiestnenie v postate stačí prehrať po predĺžení.

Bez názvu.png
Foto: IIHF
 

Vo štvrťfinále nás zrejme bude čakať veľmi silný súper

Po skončení skupinovej fázy nasleduje spomínané štvrťfinále. Dvojice sa tvoria na základe pavúka, keď sa krížia skupiny systémom najlepší s najhorším. Teda víťaz A skupiny si zahrá so štvrtým zo skupiny B. Druhý tím si zahrá s tretím z druhej skupiny atď.

Skôr ako si povieme, kto je možným súperom Slovákov, musíme rozobrať situáciu v B skupine, ktorá je poriadne zamotaná.

V nej majú zatiaľ istý postup Fíni a Američania, ktorí bojujú ešte o víťaza skupiny. O posledné dve postupové miestenky sa však bijú až štyri mužstvá. Kazachstan, ktorý už odohral všetkých sedem zápasov. Nemci, ktorých čakajú domáci Lotyši - obom ide o postup a Kanada, ktorú čakajú Fíni.

Nemcom stačí na postup akékoľvek víťazstvo, Lotyšom trojbodové víťazstvo a Kanaďanom dokonca nemusí stačiť ani trojbodová výhra. Kazachstan sa len musí modliť, aby Kanada prehrala v riadnom hracom čase. Kombinácii je teda mnoho.

Ak sa teda naplnia všetky predpoklady, tak by sa Slováci mali vo štvrťfinále stretnúť s USA alebo Fínskom. Ak ale motyka vystrelí v oboch skupinách, tak Slováci môžu naraziť aj na prijateľnejšieho súpera ako je Nemecko, Lotyšsko alebo Kazachstan. A ak sa s nami hokejový osud zahrá škaredo, tak aj napriek výbornému umiestneniu v skupine nám do cesty postaví Kanadu.

Bez názvu.png
Foto: IIHF
 

Výnimočný dokument HoKEjový sen si už teraz môžete pozrieť na VOYO. Film mapuje štyri mesiace pred začiatkom MS v hokeji 2019 v živote dvoch ľudí: majstra sveta z roku 2002 Ladislava Nagya a začínajúceho hokejistu Jonáša Pahuliho.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?