02. 06. 2021 10:45 | BRATISLAVA/mm

Cehlárik na MS ovládol bodovanie. Pozrite si všetky jeho góly a hlasujte v ankete o ten najkrajší

Slovenský hokejista v siedmich zápasoch nazbieral až desať kanadských bodov.

Peter Cehlárik počas zápasu Švédsko - Slovensko
Peter Cehlárik počas zápasu Švédsko - Slovensko Foto: TASR/Jaroslav Novák

Slovenská hokejová reprezentácia sa konečne po ôsmich rokoch prebojovala do štvrťfinále. V skupinovej fáze zdolala Bielorusko, Veľkú Britániu, Rusko a Dánsko, naopak podľahla Švajčiarsku, Švédsku a Česku.

Tento výkon napokon stačil na posledné štvrté postupové miesto, čo v praxi znamená, že si Slováci vo vyraďovacej fáze skrížia hokejky s najlepším tímom B skupiny a to s hráčmi Spojených štátov. Duel sa odohrá už vo štvrtok (3.6.) o 15.15 h.

Okrem výsledkov však fanúšikov hokeja musela zaujať vo väčšine zápasov aj predvedená hra slovenských reprezentantov. Prejavilo sa to aj v individuálnych štatistikách, kde sa ukázalo, že naša prvá formácia je nesmierne produktívna.

Totižto naši traja najlepšie bodujúci hráči sú práve z prvej lajny. Menovite Róbert Lantoši (1+4), Marek Hrivík (2+4) a Peter Cehlárik (4+6).

A posledný spomínaný dokonca vyhral kanadské bodovanie po skupinovej fáze. Rovnako bodov síce získal aj Kanaďan Connor Brown, ale slovenský hokejista strelil viac gólov, čo ho posunulo na prvé miesto.

Kanadské bodovanie po skupinovej fáze
Kanadské bodovanie po skupinovej fáze Foto: IIHF
 

Pozrite si góly Petra Cehlárika

Dva góly proti Bielorusku (0.40 min. a 2.39 min.)

Gól pri Dánsku (1.45 min.)

Gól pri Švédsku (0.50 min.)Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?