Mimoriadna správa
Vláda odvolaním Ľ. Jahnátka z čela ÚRSO porušila jeho práva, rozhodol Ústavný súd
Viac v článku
07. 09. 2021 19:26 | NITRA/TASR

Nitru posilní Filip Krivošík, ktorý prichádza na ročné hosťovanie

Slovenský hokejový útočník si prvýkrát v kariére vyskúša najvyššiu slovenskú súťaž.

Krivošík na MS do 20 rokov.
Krivošík na MS do 20 rokov. Foto: TASR/AP/Jonathan Hayward

Slovenský hokejový útočník Filip Krivošík si prvýkrát v kariére vyskúša najvyššiu slovenskú súťaž. Kmeňový hráč fínskeho klubu Saipa Lappeenranta zamieril na ročné hosťovanie do HK Nitra. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Odchovanec bratislavského Ružinova strávil vo Fínsku uplynulých päť sezón. V ročníku 2020/2021 odohral v najvyššej fínskej súťaži 14 zápasov, v ktorých si pripísal dva góly, dve asistencie, dve trestné minúty a dva mínusové body. O väčší počet zápasov ho obrali problémy s chrbtom. Vedenie HK Nitra sa s fínskym klubom dohodlo na Krivošíkovom hosťovaní do konca sezóny.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dotiahnuť príchod tohto veľmi talentovaného 22-ročného slovenského útočníka. V zmluve o hosťovaní je klauzula o možnom stiahnutí hráča späť do materského klubu v časovo obmedzenom úseku do konca kalendárneho roka. Očakávame, že po vynútenej prestávke spôsobenej zdravotnými komplikáciami sa vráti do formy z predminulej sezóny a že si svojimi výkonmi opäť vypýta miesto v reprezentácii Slovenska," povedal prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?