Mimoriadna správa
Vláda odvolala Jahnátka z postu šéfa ÚRSO protiprávne, rozhodol Ústavný súd
Viac v článku
16. 09. 2021 17:01 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Na Voyo prichádzajú atraktívne zápasy českej Tipsport extraligy

Už dnes o 18:00 hod. si pozrite zápas medzi Kometou Brno a Pardubicami.

Vladimír Dravecký sa teší z víťazstva Třinca.
Vladimír Dravecký sa teší z víťazstva Třinca. Foto: TŘINEC/ Melanie Duchene/Keystone via AP

Extraligová sezóna v Česku sa už rozbehla. Na Voyo vám prinášame atraktívne zápasy tejto kvalitnej súťaže. U našich západných susedov pôsobí veľa kvalitných slovenských hokejistov. Už dnes o 18:00 hod. si pozrite zápas medzi Kometou Brno a Pardubicami.

Najmä vo farbách brnenskej Komety je výrazná slovenská stopa. V drese Brna dlho pôsobil brankár Marek Čiliak, ktorý sa v novej sezóne presunul na Slovensko. Jednotkou v bránke Brna je však aj naďalej slovenský brankár Matej Tomek. V obrane nájdeme reprezentačnú oporu Slovenska Mareka Ďalogu. Pre zvolenského rodáka pôjde o špecifický zápas, keďže v minulej sezóne Ďaloga pôsobil práve v Pardubicich. Útočné rady Komety pred novou sezónou doplnili aj ďalší slovenskí hokejisti Marcel Haščák, Michal Krištof a Andrej Kollár. Haščák prišiel do známeho prostredia s vizitkou najproduktívnejšieho hráča slovenskej Tipos extraligy. Krištof sa presunul do Brna po rokoch vo Fínsku.

V Pardubiciach má slovenský hokej trojnásobné zastúpenie. V obrane nájdeme skúseného obrancu Juraja Mikuša. Oporami ofenzívy by mali byť Matej Paulovič a Marek Hecl.

V piatok vám na Voyo prinesieme ďalší zápas, v ktorom sa predstavia úradujúci majster z Třinca na klzisku Sparty Praha. V tíme oceliarov pôsobí šestica slovenských hokejistov. Obranu Třinca posilnil Martin Marinčin, ktorý prichádza z Toronta. V útoku už tradične nájdeme Tomáša Marcinka, Vladimíra Draveckého, Patrika Hrehorčáka a Milloša Romana. Slovenskú enklávu v Třinci najnovšie rozšíril aj Marko Daňo.

V tíme Sparty sa aktuálne nachádza len jediný Slovák, ktorým je skúsený obranca Milan Jurčina. Slovenským fanúšikom je dobre známe aj meno českého útočnika Jana Buchteleho, ktorý v sezóne 2017/2018 pôsobil v drese Slovana Bratislava v KHL.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?