09. 12. 2021 15:03 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Posledná turnajová previerka pred olympiádou čaká Slovákov vo Švajčiarsku. Jediným nováčikom Golian

Podujatie by sa malo konať aj za účasti divákov.

Tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay.
Tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay. Foto: TASR – Martin Palkovič

Slovenskí hokejisti sa ešte pred Vianocami predstavia na tradičnom turnaji vo Švajčiarsku. Už pred štartom podujatia však organizátori museli riešiť problém spôsobený pandémiou koronavírusu. Pre nepriaznivú situáciu v krajine sa z turnaja odhlásili hokejisti Olympijského výberu Ruska. Namiesto nich sa vo Švajčiarsku predstavia hráči Nórska, ktorí budú vo štvrtok (16.12) popoludní prvým súperom Slovenska. Druhé stretnutie prvého hracieho dňa obstarajú výbery domáceho Švajčiarska a Lotyšska. O súperovi Slovenska v druhý hrací deň sa rozhodne na základe výsledkov prvých zápasov.

Nováčik v seniorskej reprezentácii Andrej Golian.
Nováčik v seniorskej reprezentácii Andrej Golian. Foto: TASR/AP - Jason Franson
 

Zápasy vo Švajčiarsku aj za účasti divákov

Podujatie by sa malo konať aj za účasti divákov. Stále však organizátori monitorujú situáciu ohľadom šírenia sa nákazy ochorenia COVID-19. V prípade zmien sa účasť divákov na tribúnach ešte môže prehodnotiť. Turnaj vo Švajčiarsku bude poslednou turnajovou previerkou pred februárovou olympiádou v Pekingu.

Realizačný tím slovenskej reprezentácie už pred časom oznámil nomináciu do Švajčiarska. Tentoraz sa v národnom drese objavia známe mená a len jeden nováčik. Tým je dvojnásobný účastník majstrovstiev sveta juniorov Andrej Golian, v súčasnosti hráč Slovana Bratislava. Ide o mix hráčov, ktorí sa v reprezentácii objavujú pravidelne a mladíkov, ktorí majú doteraz na konte len niekoľko štartov. Po dobrých výkonoch v Nemecku si opätovnú pozvánku vyslúžili Jakub Minárik a Juraj Šiška, ktorí si na predchádzajúcej akcii v Nemecku odkrútili premiéru v národnom tíme.

Generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.
Generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan. Foto: TASR - Pavol Zachar
 

Pokračujúci boj o olympijské miestenky

Najskúsenejším hráčom vo výbere Craiga Ramsayho je Libor Hudáček, ktorý má na konte už 104 reprezentačných štartov a s 25 gólmi je jednoznačne najlepším strelcom vo výbere. Vo Švajčiarsku sa predstavia aj hráči, ktorých z účasti na poslednej reprezentačnej akcii v Nemecku vyradili rôzne dôvody. Podľa slov generálneho manažéra slovenskej reprezentácie Miroslava Šatana do Švajčiarska dostali pozvánky hráči, ktorí majú možnosť zabojovať o účasť na olympijských hrách. „Nominácia do Švajčiarska sa trošku zmenila. Zavolali sme zopár hráčov, ktorí sa ukázali v dobrom svetle na Nemeckom pohári a doplnili ich menami, ktoré sa v Krefelde nepredstavili z rôznych dôvodov. Keďže máme pred sebou posledné medzinárodné zápasy pred zimnými olympijskými hrami, povolali sme hokejistov, ktorí môžu zabojovať o účasť v olympijskom výbere,“ uviedol na margo nominácie Miroslav Šatan pre hockeyslovakia.sk.

Slovenský hokejista David Bondra.
Slovenský hokejista David Bondra. Foto: TASR - Martin Baumann
 

Návrat dvojice útočníkov do najcennejšieho dresu

V nominácii sa opäť objavila dvojica útočníkov, ktorí sa do reprezentačného dresu vracajú po dlhšom čase. David Bondra sa v reprezentácii naposledy predstavil na domácich majstrovstvách sveta v Bratislave a Košiciach v roku 2019. Adam Liška sa v poslednom období taktiež neobjavoval v reprezentácii a vo Švajčiarsku si útočník Čerepovca opäť oblečie dres národného tímu.

Naopak, v tíme tentoraz chýba útočník Nitry Filip Krivošík, ktorého o účasť v Krefelde pripravil pozitívny test na koronavírus a následne si dobre stavaný útočník zranil koleno a nútene pauzuje. V nominácii takisto chýbajú aj mladíci, Samuel Kňažko, Filip Mešár, Juraj Slafkovský a Šimon Nemec, ktorí sa už budú pripravovať s juniorskou reprezentáciou na majstrovstvá sveta v Kanade, ktoré sa uskutočnia na prelome rokov.

Pod Alpami sa rozšíri aj počet asistentov Craiga Ramsayho. Okrem Andreja Podkonického a Jána Pardavého sa do trénerského tímu pridá aj Róbert Petrovický, ktorý aktuálne na klubovej úrovni pôsobí vo švajčiarskom Lausanne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?