26. 07. 2021 13:24 , článok bol aktualizovaný 26. 07. 2021 15:07 | TOKIO/TASR

Repiská je prvou Slovenkou s bedmintonovou výhrou na OH: Hrala som podľa plánu

Dvadsaťpäťročná Slovenka naplnila predzápasové prognózy.

Bedmintonistka Martina Repiská.
Bedmintonistka Martina Repiská. Foto: TASR - Michal Svítok

Bedmintonistka Martina Repiská zvíťazila vo svojom prvom zápase olympijského turnaja v Tokiu. V pondelkovom (26. 7.) súboji F-skupiny si poradila s Guatemalčankou Nikte Alejandrou Sotomayorovou 2:0 na sety (21:19, 21:12). Hneď pri debute na OH sa stala prvou Slovenkou, ktorá pod piatimi kruhmi dokázala zvíťaziť.

Dvadsaťpäťročná Slovenka mala skvelý vstup do zápasu, jej súperka sa potom síce dotiahla, ale to bolo naposledy, čo mala Repiská v zápase problémy. "Hrala som podľa plánu, tak ako sme to s trénerom naplánovali. Bola som síce trochu nervózna, ale v druhom sete, keď som mala veľký náskok, som získala viac sebavedomia a sústredila som sa na každý bod," povedala slovenská olympionička pre TASR.

Svoju súperku z Guatemaly poznala, bola to však ich prvá vzájomná konfrontácia: "Pred niekoľkými rokmi sme spolu trénovali v Španielsku. Takže si ju pamätám z detských čias."

Zverenka trénera Michala Matejku už v druhom sete nepripustila drámu, hoci v jeho závere sa ešte Sotomayorová dotiahla: "To už som hrala som trpezlivejšie, nechcela som byť zbrklá a hneď útočiť po jej podaní. Preto som spomalila, ale verila som si stále, vedela som, že to dokážem."

Martina Repiská na OH v Tokiu.
Martina Repiská na OH v Tokiu. Foto: TASR - Michal Svítok
 

Repiská bola pripravená aj na špecifické údery súperky, ktorá hrala ľavou rukou: "Nevyrušovalo ma to, vedela som sa tomu prispôsobiť, aj keď to je iné, ako hrať proti praváčke. Ľaváci majú iné údery, iný uhol košíka, ale bola som na to pripravená a dokázala som využiť jej slabé stránky."

V druhom zápase skupiny sa Repiská stretne s nasadenou deviatkou Kanaďankou Michelle Liovou v stredu 28. júla (04.00 SELČ). Bude to priamy duel o postup do osemfinále, kam prenikne iba víťazka skupiny. V prvom súboji Liová zdolala Sotomayorovú hladko 21:8 a 21:9. Poznám ju, ale ešte som s ňou nehrala. Je top hráčka, bude to náročné, ale dám do toho všetko. Budem musieť pridať najmä do kvality a rýchlosti. Uvidíme," uviedla.

Utorok bude slovenská bedmintonistka tráviť rôzne, aj si zatrénuje: "Tréning sme si nahlásili, ale pôjdem aj k fyzioterapeutovi. Uvidíme, čo ešte budem robiť, ale určite nebudem sedieť na posteli."

Ženy - dvojhra, F-skupina:

Martina REPISKÁ (SR) - Nikte Alejandra Sotomayorová (Guat.) 2:0 (19, 12)

Všetky dôležité správy z diania na olympiáde v Tokiu nájdete TU.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2020

Už ste čítali?