06. 06. 2021 17:58 | PARÍŽ/TASR

Roger Federer odstúpil z Rolland Garros, obáva sa preťaženia kolena

Švajčiarovo odstúpenie zarmútilo aj riaditeľa turnaja Guya Forgeta.

Roger Federer v zápase 3. kola Roland Garros 2021.
Roger Federer v zápase 3. kola Roland Garros 2021. Foto: TASR/AP/Thibault Camus

Švajčiarsky tenista Roger Federer odstúpil z grandslamového turnaja Roland Garros pre obavy z preťaženia problematického kolena. V pondelok mal nastúpiť na osemfinálový zápas proti deviatemu nasadenému Matteovi Berrettinimu z Talianska, ktorý tak postúpil bez boja do štvrťfinále.

"Po rozhovoroch s členmi môjho tímu som sa rozhodol odstúpiť z turnaja. Po dvoch operáciách kolena a rehabilitácii je dôležité, aby som poslúchal moje telo. Na ceste k úplnému uzdraveniu nechcem nič uponáhľať. Som nadšený, že sa mi v Paríži podarilo dostať do osemfinále a vyhrať tri zápasy za sebou. Nie je nič krajšie, ako byť opäť na kurte v súťažnom kolotoči," citovala agentúra AFP slová 20-násobného grandslamového šampióna, ktorý sa chce teraz dobre pripraviť na prestížny Wimbledon.

Federerovo odstúpenie z Roland Garros zarmútilo riaditeľa turnaja Guya Forgeta. "Mrzí nás, že Roger sa rozhodol nepokračovať na turnaji. V zápase 3. kola dvojhry, ktorý sa skončil o nedeľu o jednej nadránom, podal neuveriteľne bojovný výkon. Všetci sme boli nadšení, že sa vrátil do Paríža. Odohral tri duely na vysokej úrovni. Do ďalšieho priebehu sezóny mu želáme iba to najlepšie," vyjadril sa Forget.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis

Už ste čítali?