24. 07. 2016 17:10 | WALES/ROCK

Žena prežila pochovanie zaživa. Teraz porozprávala, aké to bolo

V zúfalstve sa pokúšala zeminu škriabať nechtami, chcela žiť. Dodnes má z toho traumu.

Ženu pochoval v plytkom hrobe na pláži.
Ženu pochoval v plytkom hrobe na pláži. Foto: LellsP/Shutterstock

Keith Hughes (39) napadol svoju snúbenicu Stacey Gwilliamovú na poloostrove Gower v Južnom Walese. Počas prechádzky sa medzi dvojicou spustila hádka. Hughes sa rozzúril a začal ju škrtiť. Sediac na nej ju začal zakrývať opadaným lístím a zeminou. Nakoniec ju nechal ležať v plytkom hrobe na pláži a myslel si, že tam žena umrie. Prípad sa stal minulý rok v júli, paradoxné je, že len pár dní predtým ju požiadal o ruku.

Žena v relácii Good Morning Britain (Dobré ráno Británia) opísala, ako sa prebudila v pasci a videla len rozmazané odtiene hnedej a zelenej farby. Žena sa pokúsila vstať, no váha na jej prsiach bola príliš veľká, vôbec nedokázala natiahnuť ruky.


Jej vôľa žiť však bola veľká. V zúfalstve sa pokúšala zeminu škriabať nechtami, aby si aspoň trochu uvoľnila ruky. Zázrakom sa jej to podarilo a postupne sa preškriabala až na povrch.

"Nemohla som dýchať, nemohla som sa vôbec pohnúť. Bolo to, ako keby som bola ochrnutá. Bolo to naozaj strašné. Snažila som sa pochopiť, čo sa vlastne okolo mňa deje," povedala v relácii.

Chcela vstať, no nešlo to. Nemala dosť síl. Dokázala len minimálne pohnúť prstami a použiť svoje nechty. Nakoniec sa jej podarilo uvoľniť a potácajúc sa snažila dostať z miesta preč. Jej cesta sa skončila pri miestnom golfovom klube, kde skolabovala a padla na zem. Členovia klubu zalarmovali políciu a záchranárov.

Zranenia boli natoľko vážne, že bola v umelom spánku až 26 dní, aby sa čiastočne zotavila. Aj teraz pri pohybe používa palicu a trpí záchvatmi paniky. Snúbenec a kulturista Hughes bol už za násilie voči nej viackrát trestaný, no potom čo ochorela na rakovinu vaječníkov súhlasila, aby sa vrátil. Ale jej dôveru opäť zradil a znova ju napadol.

Kulturisa Hughes.
Kulturisa Hughes. Foto: YouTube
 

Keď ho polícia v súvislosti s týmto skutkom vypočúvala, povedal im, že ju nikdy nenájdu. Keď mu policajti povedali, že jeho snúbenica žije, zostal v šoku. Kulturista podcenil jej silu.

Súd ho odsúdil na doživotie s možnosťou odvolania sa po ôsmich rokoch. Stacey povedala, že aj keď je vo väzení, stále má z neho strach. Je vďačná za pomoc priateľov a rodiny, ktorí ju podporujú. Teraz dúfa v nový začiatok svojho života.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?