23. 02. 2017 16:29 | BRATISLAVA/ROCK, METRO

Známy počítačový hráč zomrel po 24-hodinovom hernom maratóne

Vigneault zomrel na zlyhanie srdca spôsobené spánkovou depriváciou, pretože u hráčov je bežné, že nespia aj niekoľko nocí po sebe.

Brian už na videu bojoval s únavou.
Brian už na videu bojoval s únavou. Foto: Youtube/Bearing

Mala to byť charitatívna akcia s cieľom vyzbierať peniaze. Brian Vigneault bol prominentným a uznávaným hráčom počítačových hier a organizoval charitatívne podujatie, kde viacero hráčov hralo hru o tankoch a on ich postup komentoval.

Náhle, po 24 hodinách strávených za počítačom, sa o 16:30 poobede nevrátil z toalety. Keď už dlhšie nebol online, ostatní účastníci hry zalarmovali políciu. Strážnici v hráčovom dome vo Virgínii našli už iba nevládne telo.


Zdroj: Youtube/Bearing

Polícia teraz prípad vyšetruje, no príčina je už teraz dosť jasná. Vigneault zomrel na zlyhanie srdca spôsobené spánkovou depriváciou, pretože u hráčov je bežné, že nespia aj niekoľko nocí po sebe a žijú vo virtuálnej realite.

Vigneault bol veľmi populárny v kruhoch hráčov hry World of Tanks a často hostil podobné streamy. No aj na jeho videách je vidieť, že bol často unavený a bojoval so spánkom.

Zúčastnení hráči rodine vyjadrili úprimnú sústrasť a je to pre ich komunitu veľká strata. Podobné prípady ale pribúdajú po celom svete.

Napríklad v Kórei je bežné, že hráči počas svojich sešn bežne nosia plienky, aby vôbec nemuseli chodiť na záchod. Hádam táto tragická smrť bude pre ostatných poučením. Hranie je totiž môže byť nebezpečnou závislosťou.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?