22. 06. 2017 09:07 | WASHINGTON/TASR

Z útoku na policajta na letisku v Michigane obvinili 49-ročného Kanaďana

Ftouhi údajne na letisku bodol do krku dlhým nožom policajta Jeffa Nevilleho, pričom tesne predtým zakričal arabskú frázu "Alláhu akbar"

Policajti so psami prehľadávajú parkovisko na medzinárodnom letisku v meste Flint.
Policajti so psami prehľadávajú parkovisko na medzinárodnom letisku v meste Flint. Foto: TASR/AP

Z útoku na policajta, ku ktorému došlo v stredu na letisku v meste Flint v americkom štáte Michigan, obvinila americká federálna prokuratúra 49-ročného Kanaďana Amora Ftouhiho pochádzajúceho z mesta Quebec, informovala dnes agentúra AP.

Ftouhi údajne na letisku bodol do krku dlhým nožom policajta Jeffa Nevilleho, pričom tesne predtým zakričal arabskú frázu "Alláhu akbar", teda "Boh je najväčší" a prejavil tiež nenávisť voči Spojeným štátom, uviedla s odvolaním sa vyšetrovateľov agentúra DPA.

Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) útok momentálne vyšetruje ako teroristický čin, priblížil špeciálny agent poverený vyšetrovaním tohto prípadu David Gelios.
Zraneného policajta previezli po útoku do nemocnice, kde sa podrobil operácii. Jeho zdravotný stav je podľa príslušných úradov momentálne stabilizovaný.

Medzi Ftouhim a policajtom nedošlo pred útokom k nijakej interakcii, uviedol Gelios. Páchateľ pri útoku použil asi 30 centimetrov dlhý nôž. Prejavil nenávisť voči Spojeným štátom, pričom hovoril o čosi tom, že USA zabíjali ľudí v Sýrii, Iraku a Afganistane. Údajne tiež povedal, že "všetci zomrieme", uviedol ďalej Gelios. Vyšetrovateľ dodal, že Ftouhi je v prípade jediným podozrivým.

K útoku na policajta došlo približne o 9.45 h miestneho času (15.45 SELČ) v stredu na Bishopovhom medzinárodnom letisku vo Flinte. Letisko, ktoré sa nachádza približne 100 kilometrov severozápadne od Detroitu, podľa miestnych predstaviteľov po incidente evakuovali a nikto z cestujúcich neutrpel zranenia.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?