13. 07. 2017 09:23 | WASHINGTON/TASR

Wray sľúbil podporu vyšetrovaniu údajných kontaktov Rusov s tímom Trumpa

Zakročí proti každej snahe o blokovanie vyšetrovania.

Christopher Wray.
Christopher Wray. Foto: TASR/AP

Potenciálny riaditeľ Federálneho úradu pre vyšetrovanie Christopher Wray, nominant prezidenta Donalda Trumpa, v stredu sľúbil, že ak ho Senát potvrdí vo funkcii, plne podporí prebiehajúce vyšetrovanie údajných kontaktov medzi Rusmi a Trumpovým tímom počas vlaňajšej predvolebnej kampane.

Wray (50) vyhlásil, že zakročí proti každej snahe o blokovanie vyšetrovania, ktoré vedie bývalý šéf FBI Robert Mueller. Do funkcie osobitného vyšetrovateľa tohto prípadu ho vymenovalo ministerstvo spravodlivosti, uviedla agentúra DPA.

Trump nominoval Wraya na funkciu šéfa FBI 7. júna. Jamesa Comeyho, ktorý viedol vyšetrovanie možných ruských zásahov do prezidentských volieb a možnej spojitosti jeho volebného tímu s Rusmi, Trump nečakane odvolal z čela FBI 9. mája. Vyšetrovanie bolo zverené Muellerovi, Comeyho predchodcovi v FBI.

"Som lojálny k ústave, zákonnosti a poslaniu FBI. A nikto ma počas tohto procesu nepožiadal o vernostnú prísahu," uviedol Wray pred členmi výboru Senátu pre súdnictvo k svedectvu Comeyho, že ho Trump požiadal, aby mu sľúbiť absolútnu lojalitu, čo však odmietol.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?