15. 08. 2017 14:56 | BRATISLAVA/telegraph.co.uk

V tábore sa mal vyliečiť zo závislosti na počítačových hrách, zabili ho tam

Podobné tábory majú v Číne veľmi zlú povesť, vládne tam vojenský dril a dokonca sa objavil prípad, kedy použili elektrošoky.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: Shutterstock/FOTOKITA

Iba po dvoch dňoch strávených v tábore, kde liečia závislosť na počítačových hrách, čínsky tínedžer zomrel. Pravdepodobne je za tým brutálny spôsob liečby závislostí v Číne.

U 18-ročného Li Aa zistili viac ako dvadsať externých a interných zranení, presná príčina smrti je však nejasná. Po mnohých neúspešných pokusoch, sa Liovi rodičia rozhodli, že ho pošlú do špeciálneho tábora pre liečenie počítačovej závislosti v meste Fuyang v provincii Anhui vo východnej Číne.

Tábor sľuboval ohľaduplné zaobchádzanie, telesnú výchovu a psychologické poradenstvo, bez používania telesných trestov, napísal telegraph.co.uk

No už 48 hodín po príchode mladého Lia do tábora, boli jeho rodičia informovaní, že ho doráňaného museli previesť do nemocnice, kde neskôr zomrel. Dovolili im aspoň obhliadku jeho tela. Čo sa ale v tábore stalo, to im nepovedali.

Rodičia tak syna navždy stratili, predtým sa mu snažili pomôcť, radili mu, aby začal podnikať, skúsiť vstup do armády alebo ísť cestovať, nič nepomáhalo. Po strate akejkoľvek nádeje a tisíckach hodín, ktoré ich syn trávil pri počítači, nemali inú možnosť, iba ho poslať na liečenie.

Keď ho do tábora priviezli, ešte miestnym vychovávateľom prízvukovali, že je to tvrdý oriešok, aby to rešpektovali. Nepomohlo. Neoficiálne majú podobné tábory v Číne veľmi zlú povesť, vládne tam vojenský dril a dokonca sa objavil prípad, kedy použili elektrošoky.

Liova smrť tak zostane záhadou, pozitívom je, že tábor zatvorili, pretože prípady násilia sa tam objavili už skôr. Vláda dokonca prijala zákon, aby zabránila používaniu elektrošokov pri liečení závislosti. Rodičom to už dieťa nevráti.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?