03. 02. 2018 09:59 | PRAHA/kc

Stará mama Terezy H. prehovorila: Toto si myslí o svojej vnučke

Terezin advokát sa obáva, že vyšetrovanie môžu spomaliť blížiace sa voľby a ramadán.

Tereza pózuje na fotografii s colníkmi.
Tereza pózuje na fotografii s colníkmi. Foto: Twitter/Daaniyal

Situáciu okolo Češky Terezy H., ktorá sedí v pakistanskom väzení pre obvinenie z pašovania drog, ťažko znáša jej stará mama Marta.

Rovnako ako ostatní príbuzní tvrdí, že jej vnučka je slušné dievča, ktoré niekto zviedol na zlé chodníčky. Píše o tom portál tn.cz.

"Ja som bola presvedčená, že do zahraničia chodila iba fotiť. O tých ďalších veciach som sa dozvedela až z médií. Bola veľmi naivná a doplatila na to," uviedla žena pre Blesk.

Tereza starých rodičov často navštevovala, keď bola mladšia, trávila u nich prázdniny.

"Z jej hlavy to určite nebolo. Niekto ju na to naviedol. Kategoricky odmietam, že by niekedy bola pod vplyvom drog," uviedla 68-ročná žena.

Stará mama je sklamaná, no na svoju vnučku nezanevrela a na diaľku ju podporuje.

"Som ochotná urobiť všetko pre to, aby sa dostala späť do Českej republiky a trest si mohla odsedieť u nás," dodala Terezina babka.

Colníci v Láhaure zadržali Češku údajne po tom, ako prešla cez dve kontrolné stanovištia protidrogových jednotiek cestou na let do Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch, odkiaľ sa podľa pakistanských médií chystala pokračovať ďalej do Írska. Drogy mala ukryté v batožine. Vypovedala, že o predmetoch ukrytých vo svojej batožine vedela, netušila však, že ide o heroín.

Terezin advokát sa obáva, že vyšetrovanie môžu spomaliť blížiace sa voľby a ramadán. Očakáva, že verdikt padne najskôr v lete, najneskôr potom do konca roka. Tereza si ale zrejme bude musieť trest odpykať v ázijskej krajine, pretože Česko nemá s Pakistanom dohodu o vydávaní odsúdených.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?