25. 06. 2018 14:38 | LIBANON/jh

Príliš krátke a tesné! Nové uniformy policajtiek v Libanone vyvolali hádky

Niektorí to prijali s nadšením, moslimovia sú pohoršení.

Nová uniforma policajtiek v Libanone
Nová uniforma policajtiek v Libanone Foto: Twitter

Nové uniformy policajtiek v libanonskom meste Brummana vyvolali vlnu kritiky, ale na druhej strane aj nadšenia. Ženy majú oblečené čierne tričko s krátkym rukávom, šortky a baretku.

Odporcovia tejto novinky apelujú na to, že uniforma je príliš krátka a obtiahnutá. Konzervatívnejšia časť spoločnosti a najmä moslimovia dávajú svoju nevôľu dôrazne najavo. Kritikou sú zaplavené sociálne siete, ale aj úrad starostu Pierra Achkara.

„Cieľom je vyslať správu na Západ. Chceme zmeniť pochmúrny obraz Libanonu a pozvať na návštevu našej krajiny západných turistov. Šortky sú predsa normálne letné oblečenie," obhajuje starosta uniformy.

Samotné policajtky sú nadšené. Ide väčšinou ešte o študentky. „Zmena je vynikajúca a dúfame, že tieto uniformy budeme nosiť aj v ďalších sezónach," uviedla Samata Saadová.

Arabská spoločnosť je konzervatívna a v Libanone sa väčšina obyvateľstva hlási k islamu. Moslimovia považujú niektoré odhalené časti tela za urážlivé. Ženy by podľa nich mali mať zahalené nohy, ruky aj výstrih. Kresťanská časť populácie ale obvykle uznáva liberálnejšie postoje, uviedol portál novinky.cz.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?