01. 07. 2018 16:03 , článok bol aktualizovaný 01. 07. 2018 21:15 | PARÍŽ/TASR

Z väzenia utiekol už druhý raz. Prvýkrát použil trhavinu, dnes mu pomohol vrtuľník

Faida odsúdili v roku 2010 na 25 rokov za mrežami v prípade ozbrojenej lúpeže, ktorá stála život policajtku.

Vrtuľník, ktorým sa podarilo väzňovi utiecť.
Vrtuľník, ktorým sa podarilo väzňovi utiecť. Foto: Profimedia

Vrtuľník, ktorým sa Francúzovi odsúdenému za vraždu podarilo v nedeľu uniknúť z väzenia v meste Réau v departemente Seine-et-Marne, sa našiel na mieste vzdialenom od väznice asi 60 kilometrov, informovala agentúra DPA.

Podľa spravodajskej televízie BFMTV sa vrtuľník našiel v blízkosti mesta Garges-les-Gonesse v kraji Val d'Oise.

Väzeň a jeho dvaja ozbrojení komplici vrtuľník podpálili a následne presadli do čierneho auta značky Rénault, ktoré sa neskôr našlo v Aulnay-sous-Bois. Trojica mužov odtiaľ pokračovala v úteku bielou dodávkou značky Citroën.

Policajné zdroje uviedli, že pilotom vrtuľníka bol letecký inštruktor, ktorý na letisku čakal na svojho žiaka, keď ho komplici väzňa vzali ako rukojemníka a donútili, aby sa zúčastnil na realizácii ich útekového plánu. Muž je podľa DPA v stave šoku.

Podľa agentúry AP Rédoinovi Faidovi stačilo na únik "niekoľko minút", pričom nikto nebol zranený či zobratý za rukojemníka. "Ozbrojené komando pristálo s vrtuľníkom na dvore väznice, keď bol väzeň v miestnosti pre návštevy" nápravnovýchovného zariadenia v Réau, južne od Paríža, uviedlo ministerstvo.

Polícia - podľa BFMTV - medzičasom zadržala Faidovho brata Brahima, ktorý bol s ním tesne pred útekom v návštevnej miestnosti.

Podľa vyšetrovateľov Faidovi komplici veľmi dobre poznali areál väznice, keďže s vrtuľníkom pristáli na jedinom nádvorí, ktoré je zvrchu nezakryté sieťou.

Agentúra AP pripomína, že nejde o prvý útek 46-ročného Faida. V roku 2013 použil trhavinu, aby si prerazil cestu k úniku z väzenia. Zadržali ho o šesť týždňov neskôr v hoteli.

Faida odsúdili v roku 2010 na 25 rokov za mrežami v prípade ozbrojenej lúpeže, ktorá stála život policajtku. V apríli tohto roku tento verdikt potvrdil aj odvolací súd.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?